Stembureau Oer de Toer Bureau I in Súdwest-Fryslân (2022)
Postcode 8711 CL · Wijk Nijefurd
Hier waren 460 kiezers toegelaten (1,1% van alle toegelaten kiezers in Súdwest-Fryslân) en zijn 456 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 21,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 96 | 21,1% | 16,5% | +4,5 pp | 1,5% |
| FNP | 90 | 19,7% | 14,1% | +5,6 pp | 1,6% |
| PvdA | 79 | 17,3% | 20,2% | −2,8 pp | 1,0% |
| VVD | 44 | 9,6% | 7,9% | +1,8 pp | 1,4% |
| Volkspartij in Nederlands Belang | 41 | 9,0% | 5,9% | +3,1 pp | 1,7% |
| GROENLINKS | 27 | 5,9% | 5,8% | +0,1 pp | 1,2% |
| Forum voor Democratie | 24 | 5,3% | 4,2% | +1,1 pp | 1,4% |
| D66 | 20 | 4,4% | 7,1% | −2,7 pp | 0,7% |
| GBTL | 14 | 3,1% | 7,1% | −4,0 pp | 0,5% |
| ChristenUnie | 12 | 2,6% | 4,5% | −1,9 pp | 0,7% |
| NIEUW SOCIAAL | 9 | 2,0% | 6,9% | −4,9 pp | 0,3% |
| Blanco | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Súdwest-Fryslân, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Jikkie Ruiter-Postma (FNP) · 44 stemmen · 9,6% van alle stemmen hier
- Uilkje Attema - de Groot (CDA) · 42 stemmen · 9,2% van alle stemmen hier
- Marijke Roskam (PvdA) · 32 stemmen · 7,0% van alle stemmen hier
- Aagje Bouwhuis-Harkema (PvdA) · 24 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Cees Riezebos (Volkspartij in Nederlands Belang) · 23 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Tsjerk Bouwhuis (FNP) · 20 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Mirjam Bakker (D66) · 17 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Bauke Dam (CDA) · 16 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Klaas Bakker (CDA) · 15 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Lianne van der Wal (VVD) · 15 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- H.J. Jellema (Forum voor Democratie) · 15 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Erik Faber (GROENLINKS) · 13 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Hinke Ennik - Bouwhuis (PvdA) · 11 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Mark de Man (VVD) · 11 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Bertus Walsma (GBTL) · 10 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: FNP haalde hier +5,6 pp meer dan gemiddeld in Súdwest-Fryslân.
- Qua gewicht is dit het 39e van de 90 stembureaus: 1,1% van alle geldige stemmen in Súdwest-Fryslân en 0,0066% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 88 stemmen in Súdwest-Fryslân komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 403 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 57 |
| Toegelaten kiezers | 460 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 460 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 4 (0,9%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,87% van de stembiljetten, tegen 0,35% in Súdwest-Fryslân en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Súdwest-Fryslân
- Wijkgebouw De Schuttersheuvel Bureau I 457 stemmen · PvdA 28%
- café restaurant It Reade Hynder 453 stemmen · CDA 23%
- Dorpshuis De Klink Bureau II 457 stemmen · CDA 26%
- Waltaplein 452 stemmen · PvdA 24%
- Doarpshûs It Nije Formidden 460 stemmen · FNP 18%
- Centrum Gasthuiskerk 449 stemmen · CDA 23%
Alle stembureaus in Súdwest-Fryslân
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.