Stembureau MFC It Heechhûs Bureau II in Súdwest-Fryslân (2025)
Postcode 8621 CT · Wijk Zuid IJlst
Hier zijn 706 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 24,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 171 | 24,2% | 17,4% | +6,8 pp | 1,7% |
| VVD | 109 | 15,4% | 13,0% | +2,4 pp | 1,4% |
| D66 | 95 | 13,5% | 13,3% | +0,1 pp | 1,2% |
| PVV | 83 | 11,8% | 15,6% | −3,9 pp | 0,9% |
| GroenLinks-PvdA | 67 | 9,5% | 11,6% | −2,1 pp | 1,0% |
| JA21 | 47 | 6,7% | 5,7% | +1,0 pp | 1,4% |
| Forum voor Democratie | 42 | 5,9% | 6,8% | −0,9 pp | 1,1% |
| BBB | 32 | 4,5% | 5,9% | −1,4 pp | 0,9% |
| ChristenUnie | 17 | 2,4% | 1,8% | +0,6 pp | 1,6% |
| FNP | 12 | 1,7% | 1,6% | +0,1 pp | 1,3% |
| 50PLUS | 8 | 1,1% | 1,4% | −0,2 pp | 1,0% |
| Partij voor de Dieren | 6 | 0,8% | 1,2% | −0,3 pp | 0,9% |
| SP | 6 | 0,8% | 1,8% | −1,0 pp | 0,6% |
| BIJ1 | 3 | 0,4% | 0,1% | +0,3 pp | 4,2% |
| SGP | 3 | 0,4% | 0,8% | −0,3 pp | 0,7% |
| Volt | 3 | 0,4% | 0,7% | −0,3 pp | 0,8% |
| LP | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp | 2,3% |
| NSC | 1 | 0,1% | 0,4% | −0,3 pp | 0,4% |
| BVNL | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| DENK | 0 | 0,0% | 0,4% | −0,4 pp | 0,0% |
| Partij voor de Rechtsstaat | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Piratenpartij | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Vrede voor Dieren | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Súdwest-Fryslân, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier +6,8 pp meer dan gemiddeld in Súdwest-Fryslân.
- Qua gewicht is dit het 43e van de 76 stembureaus: 1,2% van alle geldige stemmen in Súdwest-Fryslân en 0,0068% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 83 stemmen in Súdwest-Fryslân komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Súdwest-Fryslân
- MFC De Mande 715 stemmen · CDA 22%
- Ut Wykje 697 stemmen · PVV 38%
- Wijkgebouw de Zwetser Bureau II (ingang via parkeerterrein) 719 stemmen · D66 21%
- 't Lokaal 688 stemmen · PVV 23%
- Wijkgebouw De Eekmolen Bureau I 752 stemmen · PVV 24%
- Vergaderzaal achter het Witte Kerkje 686 stemmen · D66 21%
Alle stembureaus in Súdwest-Fryslân
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.