Stembureau Kultuerhús Klameare in Súdwest-Fryslân (2022)
Postcode 8711 CL · Wijk Nijefurd
Hier waren 227 kiezers toegelaten (0,6% van alle toegelaten kiezers in Súdwest-Fryslân) en zijn 226 geldige stemmen uitgebracht. PvdA werd hier de grootste met 24,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PvdA | 55 | 24,3% | 20,2% | +4,2 pp | 0,7% |
| CDA | 51 | 22,6% | 16,5% | +6,1 pp | 0,8% |
| FNP | 31 | 13,7% | 14,1% | −0,4 pp | 0,5% |
| VVD | 22 | 9,7% | 7,9% | +1,9 pp | 0,7% |
| NIEUW SOCIAAL | 16 | 7,1% | 6,9% | +0,2 pp | 0,6% |
| Volkspartij in Nederlands Belang | 15 | 6,6% | 5,9% | +0,8 pp | 0,6% |
| ChristenUnie | 12 | 5,3% | 4,5% | +0,8 pp | 0,7% |
| D66 | 10 | 4,4% | 7,1% | −2,6 pp | 0,4% |
| GBTL | 6 | 2,7% | 7,1% | −4,4 pp | 0,2% |
| GROENLINKS | 6 | 2,7% | 5,8% | −3,1 pp | 0,3% |
| Forum voor Democratie | 2 | 0,9% | 4,2% | −3,3 pp | 0,1% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Súdwest-Fryslân, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Uilkje Attema - de Groot (CDA) · 27 stemmen · 11,9% van alle stemmen hier
- Marijke Roskam (PvdA) · 24 stemmen · 10,6% van alle stemmen hier
- Aagje Bouwhuis-Harkema (PvdA) · 21 stemmen · 9,3% van alle stemmen hier
- Lianne van der Wal (VVD) · 17 stemmen · 7,5% van alle stemmen hier
- Jikkie Ruiter-Postma (FNP) · 12 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Tsjerk Bouwhuis (FNP) · 11 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Bauke Dam (CDA) · 10 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Cees Riezebos (Volkspartij in Nederlands Belang) · 9 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Geartsje Horjus-Vos (ChristenUnie) · 8 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Mirjam Bakker (D66) · 8 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Pieter van der Valk (CDA) · 5 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Sicco Rypma (FNP) · 5 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Pieter Greidanus (NIEUW SOCIAAL) · 5 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Idske Koopmans-Douma (GROENLINKS) · 4 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Henk Visser (ChristenUnie) · 4 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier +6,1 pp meer dan gemiddeld in Súdwest-Fryslân.
- Qua gewicht is dit het 75e van de 90 stembureaus: 0,6% van alle geldige stemmen in Súdwest-Fryslân en 0,0033% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 177 stemmen in Súdwest-Fryslân komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 210 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 17 |
| Toegelaten kiezers | 227 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 227 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,4%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,44% van de stembiljetten, tegen 0,35% in Súdwest-Fryslân en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Súdwest-Fryslân
- Johannes de Doperkerk 244 stemmen · CDA 27%
- Dorpshuis It Doniahûs 220 stemmen · CDA 21%
- MFC Piers' Stee 245 stemmen · PvdA 29%
- Dorpshuis De Fûke 213 stemmen · CDA 31%
- Dorpshuis It Waltahûs 250 stemmen · CDA 26%
- Dorpshuis De Klink Bureau I 210 stemmen · CDA 25%
Alle stembureaus in Súdwest-Fryslân
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.