Stembureau Koudum, MFC De Klink Bureau II in Súdwest-Fryslân
Postcode 8723 CW · Wijk Koudum
Hier waren 608 kiezers toegelaten (1,4% van alle toegelaten kiezers in Súdwest-Fryslân) en zijn 608 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 22,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 138 | 22,7% | 22,1% | +0,6 pp | 1,5% |
| BBB | 131 | 21,5% | 6,4% | +15,1 pp | 4,8% |
| GroenLinks-PvdA | 71 | 11,7% | 16,4% | −4,7 pp | 1,0% |
| FNP | 67 | 11,0% | 11,2% | −0,2 pp | 1,4% |
| Forum voor Democratie | 43 | 7,1% | 8,8% | −1,8 pp | 1,1% |
| D66 | 37 | 6,1% | 7,5% | −1,4 pp | 1,2% |
| Gemeentebelangen | 34 | 5,6% | 6,1% | −0,5 pp | 1,3% |
| VVD | 27 | 4,4% | 8,8% | −4,4 pp | 0,7% |
| PVV | 24 | 3,9% | 5,1% | −1,1 pp | 1,1% |
| ChristenUnie | 15 | 2,5% | 2,8% | −0,4 pp | 1,2% |
| SP | 14 | 2,3% | 2,7% | −0,4 pp | 1,2% |
| NIEUW SOCIAAL | 7 | 1,2% | 2,1% | −0,9 pp | 0,8% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Súdwest-Fryslân, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Ineke Wittermans (BBB) · 98 stemmen · 16,1% van alle stemmen hier
- Theunis de Vries (CDA) · 54 stemmen · 8,9% van alle stemmen hier
- Bauke Dam (CDA) · 41 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
- Marianne Poelman (GroenLinks-PvdA) · 38 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
- Jelmer de Groot (BBB) · 29 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Barry Bibo (Forum voor Democratie) · 27 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Anneke Feenstra (FNP) · 21 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Cees Riezebos (PVV) · 21 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Idske Koopmans-Douma (GroenLinks-PvdA) · 20 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Gerben Brouwer (Gemeentebelangen) · 18 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Tsjerk Bouwhuis (FNP) · 17 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Petra van den Akker (CDA) · 16 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Aaldert Bruinsma (ChristenUnie) · 14 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Uilkje Attema-de Groot (CDA) · 13 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Lianne van der Wal - Dijkstra (VVD) · 13 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: BBB haalde hier +15,1 pp meer dan gemiddeld in Súdwest-Fryslân.
- Qua gewicht is dit het 30e van de 78 stembureaus: 1,4% van alle geldige stemmen in Súdwest-Fryslân en 0,0080% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 70 stemmen in Súdwest-Fryslân komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 547 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 61 |
| Toegelaten kiezers | 608 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 609 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +1 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,2%) |
Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,16% van de stembiljetten, tegen 0,41% in Súdwest-Fryslân en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Súdwest-Fryslân
- Makkum, Van Doniakerk 638 stemmen · CDA 28%
- Sneek, Vergaderzaal Witte Kerkje 598 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- Heeg, MFC It Heechhûs Bureau I 649 stemmen · CDA 22%
- Sneek, Wijkgebouw It Roefke 589 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- Sneek, Wijkgebouw De Zwetser Bureau I 662 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
- Sneek, Wijkgebouw De Zwetser Bureau II 570 stemmen · GroenLinks-PvdA 18%
Alle stembureaus in Súdwest-Fryslân
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.