Stembureau Easterwierum, MFC De Tysker in Súdwest-Fryslân
Postcode 9021 CE · Wijk Littenseradiel
Hier waren 535 kiezers toegelaten (1,2% van alle toegelaten kiezers in Súdwest-Fryslân) en zijn 532 geldige stemmen uitgebracht. FNP werd hier de grootste met 19,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| FNP | 106 | 19,9% | 11,2% | +8,7 pp | 2,2% |
| GroenLinks-PvdA | 92 | 17,3% | 16,4% | +0,9 pp | 1,3% |
| CDA | 78 | 14,7% | 22,1% | −7,4 pp | 0,8% |
| Forum voor Democratie | 62 | 11,7% | 8,8% | +2,8 pp | 1,6% |
| BBB | 60 | 11,3% | 6,4% | +4,8 pp | 2,2% |
| VVD | 32 | 6,0% | 8,8% | −2,8 pp | 0,8% |
| D66 | 30 | 5,6% | 7,5% | −1,9 pp | 0,9% |
| PVV | 23 | 4,3% | 5,1% | −0,7 pp | 1,1% |
| Gemeentebelangen | 20 | 3,8% | 6,1% | −2,3 pp | 0,8% |
| ChristenUnie | 11 | 2,1% | 2,8% | −0,8 pp | 0,9% |
| SP | 10 | 1,9% | 2,7% | −0,8 pp | 0,9% |
| NIEUW SOCIAAL | 8 | 1,5% | 2,1% | −0,6 pp | 0,9% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Súdwest-Fryslân, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marianne Poelman (GroenLinks-PvdA) · 50 stemmen · 9,4% van alle stemmen hier
- Barry Bibo (Forum voor Democratie) · 48 stemmen · 9,0% van alle stemmen hier
- Tsjerk Bouwhuis (FNP) · 45 stemmen · 8,5% van alle stemmen hier
- Bauke Dam (CDA) · 42 stemmen · 7,9% van alle stemmen hier
- Jelmer de Groot (BBB) · 30 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
- T.G. Hoekstra-Vleer (FNP) · 16 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Idske Koopmans-Douma (GroenLinks-PvdA) · 13 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Petra van den Akker (CDA) · 13 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Luuk Adema (D66) · 12 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Cees Riezebos (PVV) · 12 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Debbie Kruit (VVD) · 11 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Helga Kooijstra (Gemeentebelangen) · 10 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Angela Soepboer (D66) · 10 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Lolke Huitema (FNP) · 8 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Frank Jorna (VVD) · 8 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: FNP haalde hier +8,7 pp meer dan gemiddeld in Súdwest-Fryslân.
- Qua gewicht is dit het 43e van de 78 stembureaus: 1,2% van alle geldige stemmen in Súdwest-Fryslân en 0,0070% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 80 stemmen in Súdwest-Fryslân komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 486 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 49 |
| Toegelaten kiezers | 535 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 535 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,6%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,56% van de stembiljetten, tegen 0,41% in Súdwest-Fryslân en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Súdwest-Fryslân
- Sneek, Wijkgebouw De Eekmolen Bureau I 533 stemmen · GroenLinks-PvdA 15%
- Nijland, MFC De Mande 532 stemmen · CDA 30%
- Scharnegoutum, It Swettehûs Bureau I 551 stemmen · CDA 24%
- Stavoren, MFC De Kaap 523 stemmen · BBB 36%
- Sneek, De Schuttersheuvel Bureau II 552 stemmen · GroenLinks-PvdA 16%
- Scharnegoutum, It Swettehûs Bureau II 522 stemmen · CDA 26%
Alle stembureaus in Súdwest-Fryslân
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.