Hoe stemde Maarssen in Stichtse Vecht?
Met stembureaus in onder meer: Centrum ten zuiden van de Vecht, Staatsliedenbuurt, Omgeving Goudestein, Op Buuren, Zeeheldenbuurt
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 9 stembureaus in Maarssen 8.435 geldige stemmen uitgebracht (28,0% van alle stemmen in Stichtse Vecht). Lokaal Liberaal werd hier de grootste met 26,2%. Vergeleken met heel Stichtse Vecht scoorden D66 (+5,1 pp) en VVD (+3,8 pp) hier hoger en Streekbelangen (−5,8 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| Lokaal Liberaal | 2.209 | 26,2% | 25,4% | +0,8 pp |
| D66 | 1.603 | 19,0% | 13,9% | +5,1 pp |
| GroenLinks-PvdA | 1.427 | 16,9% | 14,6% | +2,3 pp |
| VVD | 1.097 | 13,0% | 9,2% | +3,8 pp |
| CDA | 658 | 7,8% | 8,7% | −0,9 pp |
| Streekbelangen | 594 | 7,0% | 12,8% | −5,8 pp |
| PVV | 233 | 2,8% | 4,1% | −1,3 pp |
| ChristenUnie-SGP | 204 | 2,4% | 4,8% | −2,3 pp |
| Samen Stichtse Vecht | 167 | 2,0% | 2,5% | −0,5 pp |
| Het Vechtse Verbond | 128 | 1,5% | 2,5% | −1,0 pp |
| SP | 115 | 1,4% | 1,5% | −0,2 pp |
| Blanco en ongeldig | 30 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | ||
Stembureaus in Maarssen
- Kerkcentrum Open Hof Centrum ten zuiden van de Vecht · 3603 CM · 1.507 stemmen · D66 23%
- Woonzorgcentrum De Merenhoef Staatsliedenbuurt · 3601 AC · 1.231 stemmen · Lokaal Liberaal 27%
- Gemeentekantoor Omgeving Goudestein · 3601 GR · 1.005 stemmen · Lokaal Liberaal 23%
- OVVO-hal Op Buuren · 3604 AW · 994 stemmen · D66 25%
- Basisschool De Klaroen Zeeheldenbuurt · 3601 TJ · 890 stemmen · Lokaal Liberaal 35%
- Basisschool Het Kompas Zandweg-Oostwaard · 3602 ZK · 800 stemmen · Lokaal Liberaal 30%
- Wereldkidz Palet Zandweg-Oostwaard · 3602 ZK · 692 stemmen · Lokaal Liberaal 30%
- Het Honk (Dorpskerk Maarssen) Componistenbuurt · 3603 CL · 667 stemmen · D66 24%
- Dorpshuis Maarssen Lanenkwartier · 3601 EX · 649 stemmen · Lokaal Liberaal 32%
Andere wijken in Stichtse Vecht
- Maarssenbroek 8.321 stemmen · Lokaal Liberaal 33%
- Breukelen 5.296 stemmen · Lokaal Liberaal 31%
- Loenen aan de Vecht 2.181 stemmen · CDA 20%
- Kockengen 1.915 stemmen · Streekbelangen 31%
- Vreeland 1.085 stemmen · Streekbelangen 20%
- Tienhoven 908 stemmen · GroenLinks-PvdA 29%
- Nigtevecht 846 stemmen · D66 31%
- Nieuwer Ter Aa 532 stemmen · ChristenUnie-SGP 45%
- Loenersloot 321 stemmen · Streekbelangen 21%
- Nieuwersluis 253 stemmen · Lokaal Liberaal 21%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.