Stembureau Raadzaal Gemeente Stichtse Vecht in Stichtse Vecht (2022)
Postcode 3621 AB · Wijk Breukelen
Hier waren 858 kiezers toegelaten (3,1% van alle toegelaten kiezers in Stichtse Vecht) en zijn 857 geldige stemmen uitgebracht. Streekbelangen werd hier de grootste met 20,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Streekbelangen | 177 | 20,7% | 9,1% | +11,6 pp | 7,1% |
| VVD | 145 | 16,9% | 13,4% | +3,5 pp | 3,9% |
| Lokaal Liberaal | 117 | 13,7% | 17,9% | −4,3 pp | 2,4% |
| D66 | 105 | 12,3% | 12,8% | −0,5 pp | 3,0% |
| CDA | 70 | 8,2% | 8,7% | −0,6 pp | 2,9% |
| GROENLINKS | 65 | 7,6% | 9,3% | −1,7 pp | 2,5% |
| PvdA | 43 | 5,0% | 6,9% | −1,9 pp | 2,3% |
| ChristenUnie-SGP | 42 | 4,9% | 6,2% | −1,3 pp | 2,5% |
| Het Vechtse Verbond | 30 | 3,5% | 3,8% | −0,3 pp | 2,9% |
| Samen Stichtse Vecht | 29 | 3,4% | 4,3% | −0,9 pp | 2,5% |
| PVV | 17 | 2,0% | 3,7% | −1,7 pp | 1,7% |
| SP | 17 | 2,0% | 3,9% | −1,9 pp | 1,6% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Stichtse Vecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Karin van Vliet (Streekbelangen) · 105 stemmen · 12,3% van alle stemmen hier
- Frank van Liempdt (Lokaal Liberaal) · 52 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Rick Nederend (VVD) · 45 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Arjan Wisseborn (VVD) · 33 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Mark Tasche (D66) · 31 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Hetty Veneklaas (CDA) · 30 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Marieke Versloot (Streekbelangen) · 30 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Bas van Schaik (VVD) · 27 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Marja van Gaalen (GROENLINKS) · 27 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Peter van Dam (D66) · 24 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Mieke Hoek (Het Vechtse Verbond) · 22 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Babet de Vries (VVD) · 21 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Lisanne Peelen (D66) · 21 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Mariëtte de Wit (D66) · 19 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Pim van Rossum (CDA) · 18 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Streekbelangen haalde hier +11,6 pp meer dan gemiddeld in Stichtse Vecht.
- Qua gewicht is dit het 4e van de 49 stembureaus: 3,1% van alle geldige stemmen in Stichtse Vecht en 0,0124% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 32 stemmen in Stichtse Vecht komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 749 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 109 |
| Toegelaten kiezers | 858 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 858 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,1%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,12% van de stembiljetten, tegen 0,49% in Stichtse Vecht en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Stichtse Vecht
- Studio Idee 929 stemmen · VVD 20%
- Gemeentelijke Sporthal 839 stemmen · VVD 18%
- Gymzaal Huis ten Bosch 942 stemmen · Lokaal Liberaal 23%
- Gemeentekantoor 836 stemmen · Lokaal Liberaal 24%
- Basisschool Het Kompas 951 stemmen · D66 20%
- Zwembad 't Kikkerfort 1 823 stemmen · Streekbelangen 22%
Alle stembureaus in Stichtse Vecht
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.