Stembureau Basisschool De Klaroen in Stichtse Vecht (2022)
Postcode 3601 TJ · Wijk Maarssen
Hier waren 704 kiezers toegelaten (2,5% van alle toegelaten kiezers in Stichtse Vecht) en zijn 702 geldige stemmen uitgebracht. Lokaal Liberaal werd hier de grootste met 27,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Lokaal Liberaal | 195 | 27,8% | 17,9% | +9,9 pp | 4,0% |
| D66 | 79 | 11,3% | 12,8% | −1,5 pp | 2,2% |
| GROENLINKS | 73 | 10,4% | 9,3% | +1,1 pp | 2,9% |
| VVD | 58 | 8,3% | 13,4% | −5,1 pp | 1,6% |
| SP | 55 | 7,8% | 3,9% | +3,9 pp | 5,1% |
| CDA | 49 | 7,0% | 8,7% | −1,8 pp | 2,0% |
| PvdA | 46 | 6,6% | 6,9% | −0,4 pp | 2,4% |
| ChristenUnie-SGP | 39 | 5,6% | 6,2% | −0,6 pp | 2,3% |
| Samen Stichtse Vecht | 39 | 5,6% | 4,3% | +1,3 pp | 3,3% |
| PVV | 26 | 3,7% | 3,7% | +0,0 pp | 2,6% |
| Het Vechtse Verbond | 22 | 3,1% | 3,8% | −0,7 pp | 2,1% |
| Streekbelangen | 21 | 3,0% | 9,1% | −6,1 pp | 0,8% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Stichtse Vecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Frank van Liempdt (Lokaal Liberaal) · 87 stemmen · 12,4% van alle stemmen hier
- Marja van Gaalen (GROENLINKS) · 49 stemmen · 7,0% van alle stemmen hier
- Rick Nederend (VVD) · 33 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Ike Roetman (ChristenUnie-SGP) · 31 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Suzanne Kox-Meijer (Lokaal Liberaal) · 29 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Sophia Jeddaoui (PvdA) · 29 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Peter van Dam (D66) · 29 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Tineke de Vries (SP) · 28 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Lisanne Peelen (D66) · 24 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Pim van Rossum (CDA) · 23 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Riëtte Habes (Samen Stichtse Vecht) · 20 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Wim Ubaghs (PVV) · 16 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Babet de Vries (VVD) · 15 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Karin van Vliet (Streekbelangen) · 12 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Mieke Hoek (Het Vechtse Verbond) · 12 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Lokaal Liberaal haalde hier +9,9 pp meer dan gemiddeld in Stichtse Vecht.
- Qua gewicht is dit het 13e van de 49 stembureaus: 2,6% van alle geldige stemmen in Stichtse Vecht en 0,0102% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 39 stemmen in Stichtse Vecht komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 640 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 64 |
| Toegelaten kiezers | 704 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 704 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,28% van de stembiljetten, tegen 0,49% in Stichtse Vecht en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Stichtse Vecht
- Basisschool Het Kompas 2 705 stemmen · Lokaal Liberaal 25%
- Sporthal Kockengen 2 678 stemmen · Streekbelangen 30%
- Gemeentekantoor (dinsdag 15 maart) 712 stemmen · Lokaal Liberaal 24%
- Dorpshuis Vreeland 676 stemmen · D66 18%
- Dorpshuis De Veenkluit 714 stemmen · GROENLINKS 22%
- Basisschool Het Kompas 1 661 stemmen · Lokaal Liberaal 24%
Alle stembureaus in Stichtse Vecht
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.