Hoe stemde Giethoorn in Steenwijkerland in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Giethoorn-Noord kern, Giethoorn-Zuid, Dwarsgracht
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 3 stembureaus in Giethoorn 1.837 geldige stemmen uitgebracht (6,2% van alle stemmen in Steenwijkerland). VVD werd hier de grootste met 24,4%. Vergeleken met heel Steenwijkerland scoorden VVD (+9,7 pp) en JA21 (+0,6 pp) hier hoger en CDA (−2,8 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| VVD | 449 | 24,4% | 14,7% | +9,7 pp |
| PVV | 310 | 16,9% | 18,9% | −2,0 pp |
| D66 | 221 | 12,0% | 11,5% | +0,6 pp |
| CDA | 214 | 11,6% | 14,4% | −2,8 pp |
| GroenLinks-PvdA | 171 | 9,3% | 9,1% | +0,2 pp |
| JA21 | 126 | 6,9% | 6,2% | +0,6 pp |
| Forum voor Democratie | 122 | 6,6% | 6,8% | −0,2 pp |
| BBB | 104 | 5,7% | 6,6% | −0,9 pp |
| 50PLUS | 28 | 1,5% | 1,3% | +0,2 pp |
| Partij voor de Dieren | 24 | 1,3% | 1,3% | +0,0 pp |
| ChristenUnie | 23 | 1,3% | 3,4% | −2,2 pp |
| SP | 13 | 0,7% | 1,7% | −1,0 pp |
| SGP | 13 | 0,7% | 1,8% | −1,1 pp |
| Volt | 8 | 0,4% | 0,6% | −0,1 pp |
| NSC | 5 | 0,3% | 0,5% | −0,3 pp |
| BIJ1 | 2 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| LP | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Vrij Verbond | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| Piratenpartij | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Vrede voor Dieren | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,1 pp |
| BVNL | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp |
| DE LINIE | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| DENK | 0 | 0,0% | 0,4% | −0,4 pp |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
Stembureaus in Giethoorn
- De Buuzepolle Giethoorn-Noord kern · 8355 BE · 869 stemmen · VVD 22%
- Verzorgingshuis Zonnewiede Giethoorn-Zuid · 8355 DE · 805 stemmen · VVD 27%
- Dorpshuis Dwarsgracht Dwarsgracht · 8355 CT · 163 stemmen · VVD 22%
Andere wijken in Steenwijkerland
- Steenwijk 11.223 stemmen · PVV 20%
- Vollenhove 2.799 stemmen · CDA 21%
- Oldemarkt 2.178 stemmen · CDA 17%
- Sint Jansklooster 1.757 stemmen · CDA 19%
- Steenwijkerwold 1.658 stemmen · PVV 21%
- Tuk 1.451 stemmen · D66 17%
- Wanneperveen 1.112 stemmen · PVV 22%
- Blokzijl 1.019 stemmen · VVD 21%
- Willemsoord 827 stemmen · PVV 20%
- Onna 658 stemmen · PVV 17%
- Kuinre 633 stemmen · PVV 24%
- Scheerwolde 603 stemmen · VVD 19%
- Eesveen 536 stemmen · PVV 19%
- Belt-Schutsloot 432 stemmen · CDA 29%
- Ossenzijl 377 stemmen · PVV 19%
- Kallenkote 273 stemmen · VVD 18%
- Blankenham 206 stemmen · BBB 22%
- Kalenberg 194 stemmen · PVV 16%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.