Stembureau Zalencentrum Dalzicht in Steenwijkerland (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 8375 AH · Wijk Oldemarkt

Hier waren 646 kiezers toegelaten (3,2% van alle toegelaten kiezers in Steenwijkerland) en zijn 641 geldige stemmen uitgebracht. BGL werd hier de grootste met 64,1% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
BGL 411 64,1% 26,8% +37,3 pp 7,7%
CDA 57 8,9% 8,5% +0,4 pp 3,4%
GROENLINKS 34 5,3% 6,6% −1,3 pp 2,6%
PvdA 33 5,1% 14,3% −9,2 pp 1,2%
VVD 27 4,2% 11,7% −7,5 pp 1,2%
CPB 27 4,2% 17,3% −13,1 pp 0,8%
ChristenUnie 27 4,2% 7,9% −3,7 pp 1,7%
D66 18 2,8% 4,8% −2,0 pp 1,9%
PVBNI 7 1,1% 2,0% −0,9 pp 1,7%
Blanco2Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig3Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Steenwijkerland, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Melvin Smit (BGL) · 147 stemmen · 22,9% van alle stemmen hier
  2. André Bus (BGL) · 144 stemmen · 22,5% van alle stemmen hier
  3. Jos Smit (BGL) · 28 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
  4. Erik Homan (CDA) · 22 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  5. Stephanie Geurtz (GROENLINKS) · 19 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  6. Jessica Dedden (BGL) · 15 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  7. Ingrid ten Berge (BGL) · 14 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  8. Jurgen Kok (BGL) · 14 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  9. Truus Klein Wolterink (BGL) · 13 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  10. Steven Bunt (PvdA) · 12 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  11. Miriam Slomp - Dekkers (VVD) · 12 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  12. Jantina Drijfhout - Alkema (ChristenUnie) · 12 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  13. Emmy Elgersma (D66) · 12 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  14. Thomas Oosterkamp (BGL) · 11 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  15. Ronnie Lassche (CPB) · 11 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: BGL haalde hier +37,3 pp meer dan gemiddeld in Steenwijkerland.
  • Qua gewicht is dit het 10e van de 43 stembureaus: 3,2% van alle geldige stemmen in Steenwijkerland en 0,0093% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 31 stemmen in Steenwijkerland komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen587
Geldige volmachtbewijzen59
Toegelaten kiezers646
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)646
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig5 (0,8%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,77% van de stembiljetten, tegen 0,44% in Steenwijkerland en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Steenwijkerland

Alle stembureaus in Steenwijkerland

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.