Stembureau Varend Stembureau in Steenwijkerland (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Hier waren 62 kiezers toegelaten (0,3% van alle toegelaten kiezers in Steenwijkerland) en zijn 61 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 24,6% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
VVD 15 24,6% 13,4% +11,2 pp 0,5%
CDA 10 16,4% 15,2% +1,2 pp 0,3%
D66 10 16,4% 5,4% +11,0 pp 0,9%
ChristenUnie 8 13,1% 9,5% +3,6 pp 0,4%
GROENLINKS 8 13,1% 7,4% +5,7 pp 0,5%
CPB 4 6,6% 12,2% −5,7 pp 0,2%
BGL 3 4,9% 20,4% −15,4 pp 0,1%
PvdA 3 4,9% 16,5% −11,6 pp 0,1%
Blanco1Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Steenwijkerland, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Rhoda van Eeden (VVD) · 5 stemmen · 8,2% van alle stemmen hier
  2. Thom de Vries (D66) · 5 stemmen · 8,2% van alle stemmen hier
  3. Henk Boxum (ChristenUnie) · 5 stemmen · 8,2% van alle stemmen hier
  4. Jan Vredenburg (CDA) · 4 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
  5. Wim Brus (CDA) · 4 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
  6. Theo Versteeg (D66) · 4 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
  7. Fred van der Ende (GROENLINKS) · 4 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
  8. Ludwig Lassche (CPB) · 3 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
  9. Miriam Slomp - Dekkers (VVD) · 3 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
  10. André Bus (BGL) · 2 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  11. Jannes Mulder (PvdA) · 2 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  12. Clazinus Netjes (CDA) · 2 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  13. Wim Stapel (VVD) · 2 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  14. Bram Harmsma (VVD) · 2 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  15. Gert Brommer (VVD) · 2 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: BGL haalde hier −15,4 pp minder dan gemiddeld in Steenwijkerland.
  • Qua gewicht is dit het 36e van de 36 stembureaus: 0,3% van alle geldige stemmen in Steenwijkerland en 0,0009% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 334 stemmen in Steenwijkerland komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen55
Geldige volmachtbewijzen7
Toegelaten kiezers62
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)62
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig1 (1,6%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,61% van de stembiljetten, tegen 0,73% in Steenwijkerland en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Steenwijkerland

Alle stembureaus in Steenwijkerland

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.