Stembureau Steenwijk, Mixed Hockey Club in Steenwijkerland (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Postcode 8332 CZ · Wijk Steenwijk

Hier waren 760 kiezers toegelaten (3,7% van alle toegelaten kiezers in Steenwijkerland) en zijn 754 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 19,2% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
VVD 145 19,2% 13,4% +5,9 pp 5,3%
PvdA 142 18,8% 16,5% +2,4 pp 4,2%
BGL 130 17,2% 20,4% −3,1 pp 3,1%
ChristenUnie 98 13,0% 9,5% +3,5 pp 5,0%
CDA 77 10,2% 15,2% −5,0 pp 2,5%
D66 64 8,5% 5,4% +3,1 pp 5,8%
GROENLINKS 64 8,5% 7,4% +1,1 pp 4,3%
CPB 34 4,5% 12,2% −7,7 pp 1,4%
Blanco3Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig3Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Steenwijkerland, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Trijn Jongman-Smit (PvdA) · 58 stemmen · 7,7% van alle stemmen hier
  2. Miriam Slomp - Dekkers (VVD) · 57 stemmen · 7,6% van alle stemmen hier
  3. Bram Harmsma (VVD) · 50 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
  4. Oene Akkerman (BGL) · 46 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
  5. Jantina Drijfhout-Alkema (ChristenUnie) · 39 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
  6. Jannes Mulder (PvdA) · 37 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
  7. Jan Vredenburg (CDA) · 37 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
  8. Marcel Scheringa (ChristenUnie) · 36 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
  9. Ina Haveman-Regeling (BGL) · 34 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
  10. Ronald van Vlijmen (GROENLINKS) · 26 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  11. Richard Keizer (BGL) · 24 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  12. Aletta Makken (GROENLINKS) · 24 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  13. Theo Versteeg (D66) · 23 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  14. Emmy Elgersma (D66) · 19 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  15. Tilko Gernaat (CPB) · 17 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CPB haalde hier −7,7 pp minder dan gemiddeld in Steenwijkerland.
  • Qua gewicht is dit het 12e van de 36 stembureaus: 3,7% van alle geldige stemmen in Steenwijkerland en 0,0112% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 27 stemmen in Steenwijkerland komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen709
Geldige volmachtbewijzen51
Toegelaten kiezers760
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)760
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig6 (0,8%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,79% van de stembiljetten, tegen 0,73% in Steenwijkerland en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Steenwijkerland

Alle stembureaus in Steenwijkerland

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.