Stembureau Business Center Steenwijk in Steenwijkerland

Postcode 8332 GL

Hier waren 471 kiezers toegelaten (2,2% van alle toegelaten kiezers in Steenwijkerland) en zijn 471 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 19,1% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
VVD 90 19,1% 10,4% +8,7 pp 4,0%
GroenLinks-PvdA 88 18,7% 12,5% +6,2 pp 3,2%
D66 65 13,8% 6,5% +7,3 pp 4,6%
BuitenGewoon Leefbaar 64 13,6% 22,4% −8,9 pp 1,3%
ChristenUnie 47 10,0% 5,6% +4,3 pp 3,8%
CDA 44 9,3% 9,0% +0,4 pp 2,3%
Forum voor Democratie 36 7,6% 14,2% −6,6 pp 1,2%
STEM Steenwijkerland 15 3,2% 4,4% −1,2 pp 1,6%
Veur Elkaar 10 2,1% 1,8% +0,3 pp 2,6%
CPB 6 1,3% 12,3% −11,1 pp 0,2%
PVBNI 6 1,3% 0,8% +0,4 pp 3,3%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Steenwijkerland, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Mans Loman (VVD) · 39 stemmen · 8,3% van alle stemmen hier
  2. Jantina Drijfhout - Alkema (ChristenUnie) · 33 stemmen · 7,0% van alle stemmen hier
  3. Stephanie Geurtz (GroenLinks-PvdA) · 32 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
  4. Sandra Lampe-Hesse (BuitenGewoon Leefbaar) · 31 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
  5. Henri ter Horst (Forum voor Democratie) · 31 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
  6. Dennis Metin (GroenLinks-PvdA) · 27 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
  7. Thom de Vries-ten Klooster (D66) · 25 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
  8. Jeroen van Duijvenvoorde (VVD) · 23 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
  9. Hetty Hilbink-Everts (CDA) · 23 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
  10. Melvin Smit (BuitenGewoon Leefbaar) · 21 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
  11. Miriam Slomp-Dekkers (VVD) · 19 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
  12. Emmy Elgersma (D66) · 19 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
  13. Jan van Beekhuizen (CDA) · 13 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  14. Jan Willem van Dalen (D66) · 11 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  15. Aletta Makken (Veur Elkaar) · 9 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CPB haalde hier −11,1 pp minder dan gemiddeld in Steenwijkerland.
  • Qua gewicht is dit het 23e van de 34 stembureaus: 2,2% van alle geldige stemmen in Steenwijkerland en 0,0062% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 46 stemmen in Steenwijkerland komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen433
Geldige volmachtbewijzen38
Toegelaten kiezers471
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)471
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig0 (0,0%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,37% in Steenwijkerland en 0,58% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Steenwijkerland

Alle stembureaus in Steenwijkerland

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.