Stembureau Gemeentehuis in Steenbergen

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2022 · 2018

Postcode 4652 GA · Wijk Steenbergen

Hier waren 1.338 kiezers toegelaten (12,7% van alle toegelaten kiezers in Steenbergen) en zijn 1.336 geldige stemmen uitgebracht. Volkspartij werd hier de grootste met 19,8% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
Volkspartij 264 19,8% 18,6% +1,2 pp 13,5%
PVV 249 18,6% 18,2% +0,4 pp 13,0%
Progressief Samen 146 10,9% 7,4% +3,5 pp 18,7%
VVD 133 10,0% 11,5% −1,5 pp 11,0%
Gewoon Lokaal! 122 9,1% 15,7% −6,5 pp 7,4%
97 7,3% 4,6% +2,7 pp 20,2%
D66 88 6,6% 4,2% +2,4 pp 20,0%
CDA 88 6,6% 7,1% −0,5 pp 11,8%
Stem0167 65 4,9% 5,5% −0,6 pp 11,3%
VAK 61 4,6% 3,9% +0,7 pp 15,0%
Vanuit de Kern 23 1,7% 3,5% −1,7 pp 6,3%
Blanco2Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Steenbergen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Boy Sluiters (PVV) · 183 stemmen · 13,7% van alle stemmen hier
  2. Danker Kouwen (Volkspartij) · 108 stemmen · 8,1% van alle stemmen hier
  3. Joop Stoeldraijer (Progressief Samen) · 68 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
  4. Vincent van den Bosch (D66) · 67 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
  5. Maurice Remery (Gewoon Lokaal!) · 63 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
  6. Jeroen Weerdenburg (CDA) · 60 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
  7. Nicky Broos (VVD) · 59 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
  8. Jos Verbeek () · 59 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
  9. Ed Hobo (Volkspartij) · 33 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  10. Tineke Feskens (VAK) · 32 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  11. Diana Bosman (Volkspartij) · 30 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  12. Toon van der Wegen (Stem0167) · 30 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  13. Patricia van Etten (PVV) · 23 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  14. Rongshen Chen (VVD) · 20 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
  15. Wilma Baartmans (Gewoon Lokaal!) · 18 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Gewoon Lokaal! haalde hier −6,5 pp minder dan gemiddeld in Steenbergen.
  • Qua gewicht is dit het 1e van de 12 stembureaus: 12,7% van alle geldige stemmen in Steenbergen en 0,0175% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 8 stemmen in Steenbergen komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen1.185
Geldige volmachtbewijzen153
Toegelaten kiezers1.338
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)1.338
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig2 (0,1%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,15% van de stembiljetten, tegen 0,51% in Steenbergen en 0,58% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Steenbergen

Alle stembureaus in Steenbergen

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.