Stembureau Gemeentehuis in Steenbergen
Postcode 4652 GA
Hier waren 1.338 kiezers toegelaten (12,7% van alle toegelaten kiezers in Steenbergen) en zijn 1.336 geldige stemmen uitgebracht. Volkspartij werd hier de grootste met 19,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Volkspartij | 264 | 19,8% | 18,6% | +1,2 pp | 13,5% |
| PVV | 249 | 18,6% | 18,2% | +0,4 pp | 13,0% |
| Progressief Samen | 146 | 10,9% | 7,4% | +3,5 pp | 18,7% |
| VVD | 133 | 10,0% | 11,5% | −1,5 pp | 11,0% |
| Gewoon Lokaal! | 122 | 9,1% | 15,7% | −6,5 pp | 7,4% |
| 97 | 7,3% | 4,6% | +2,7 pp | 20,2% | |
| D66 | 88 | 6,6% | 4,2% | +2,4 pp | 20,0% |
| CDA | 88 | 6,6% | 7,1% | −0,5 pp | 11,8% |
| Stem0167 | 65 | 4,9% | 5,5% | −0,6 pp | 11,3% |
| VAK | 61 | 4,6% | 3,9% | +0,7 pp | 15,0% |
| Vanuit de Kern | 23 | 1,7% | 3,5% | −1,7 pp | 6,3% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Steenbergen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Boy Sluiters (PVV) · 183 stemmen · 13,7% van alle stemmen hier
- Danker Kouwen (Volkspartij) · 108 stemmen · 8,1% van alle stemmen hier
- Joop Stoeldraijer (Progressief Samen) · 68 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Vincent van den Bosch (D66) · 67 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Maurice Remery (Gewoon Lokaal!) · 63 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Jeroen Weerdenburg (CDA) · 60 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Nicky Broos (VVD) · 59 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Jos Verbeek () · 59 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Ed Hobo (Volkspartij) · 33 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Tineke Feskens (VAK) · 32 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Diana Bosman (Volkspartij) · 30 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Toon van der Wegen (Stem0167) · 30 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Patricia van Etten (PVV) · 23 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Rongshen Chen (VVD) · 20 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Wilma Baartmans (Gewoon Lokaal!) · 18 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Gewoon Lokaal! haalde hier −6,5 pp minder dan gemiddeld in Steenbergen.
- Qua gewicht is dit het 1e van de 12 stembureaus: 12,7% van alle geldige stemmen in Steenbergen en 0,0175% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 8 stemmen in Steenbergen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.185 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 153 |
| Toegelaten kiezers | 1.338 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.338 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,1%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,15% van de stembiljetten, tegen 0,51% in Steenbergen en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Steenbergen
- R.K. Basisschool Gummarus 1.284 stemmen · PVV 23%
- Dorpshuis Siemburg 1.058 stemmen · Gewoon Lokaal! 37%
- Gemeenschapshuis De Vossenburcht 1.026 stemmen · Gewoon Lokaal! 36%
- Restaurant de Watertoren 1.004 stemmen · PVV 20%
- Dorpshuis 808 stemmen · Volkspartij 27%
- Gemeenschapshuis De Vaert 806 stemmen · Volkspartij 20%
Alle stembureaus in Steenbergen
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.