Hoe stemde Stede Broec Noord in Stede Broec in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Zesstedenpark, Oud Bovenkarspel, Lutjebroek

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 5 stembureaus in Stede Broec Noord 7.867 geldige stemmen uitgebracht (58,8% van alle stemmen in Stede Broec). PVV werd hier de grootste met 28,6%. Vergeleken met heel Stede Broec scoorden VVD (+2,9 pp) en CDA (+0,7 pp) hier hoger en PVV (−2,1 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 2.251 28,6% 30,7% −2,1 pp
VVD 1.637 20,8% 17,9% +2,9 pp
Nieuw Sociaal Contract 1.045 13,3% 13,4% −0,1 pp
GroenLinks-PvdA 720 9,2% 9,5% −0,3 pp
BBB 480 6,1% 5,8% +0,3 pp
D66 402 5,1% 4,9% +0,2 pp
CDA 346 4,4% 3,7% +0,7 pp
SP 210 2,7% 3,5% −0,8 pp
Forum voor Democratie 207 2,6% 3,0% −0,4 pp
JA21 119 1,5% 1,3% +0,2 pp
Partij voor de Dieren 113 1,4% 1,5% −0,1 pp
Volt 82 1,0% 1,1% −0,1 pp
50PLUS 73 0,9% 0,9% −0,0 pp
BVNL / Groep Van Haga 55 0,7% 0,6% +0,1 pp
ChristenUnie 51 0,6% 0,8% −0,1 pp
SGP 23 0,3% 0,4% −0,1 pp
DENK 10 0,1% 0,3% −0,2 pp
PartijvdSport 8 0,1% 0,1% +0,0 pp
BIJ1 8 0,1% 0,2% −0,1 pp
Splinter 8 0,1% 0,1% −0,0 pp
Samen voor Nederland 6 0,1% 0,1% −0,0 pp
Piratenpartij - De Groenen 6 0,1% 0,1% −0,0 pp
Nederland met een PLAN 4 0,1% 0,1% −0,0 pp
LP 2 0,0% 0,0% +0,0 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 1 0,0% 0,0% −0,0 pp

Stembureaus in Stede Broec Noord

Andere wijken in Stede Broec

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Stede Broec · Alle stembureaus