Stembureau Gymzaal IJhorst in Staphorst (2025)

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022 · 2018

Postcode 7955 PS · Wijk IJhorst

Hier zijn 1.064 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 17,5% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
VVD 186 17,5% 6,6% +10,9 pp 24,0%
PVV 137 12,9% 13,6% −0,7 pp 8,6%
D66 135 12,7% 3,5% +9,2 pp 32,9%
CDA 121 11,4% 12,4% −1,0 pp 8,3%
GroenLinks-PvdA 110 10,3% 2,6% +7,7 pp 35,7%
BBB 84 7,9% 3,7% +4,2 pp 19,5%
Forum voor Democratie 77 7,2% 9,9% −2,7 pp 6,6%
JA21 66 6,2% 5,1% +1,1 pp 11,0%
SGP 57 5,4% 32,9% −27,5 pp 1,5%
ChristenUnie 28 2,6% 7,7% −5,1 pp 3,1%
Partij voor de Dieren 20 1,9% 0,4% +1,5 pp 45,5%
SP 17 1,6% 0,5% +1,1 pp 28,8%
50PLUS 9 0,8% 0,4% +0,5 pp 20,9%
Volt 8 0,8% 0,2% +0,6 pp 44,4%
NSC 4 0,4% 0,3% +0,1 pp 13,3%
DENK 3 0,3% 0,2% +0,1 pp 11,1%
BVNL 1 0,1% 0,2% −0,1 pp 4,8%
BIJ1 1 0,1% 0,0% +0,1 pp 50,0%
DE LINIE 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
FNP 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
LP 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
Piratenpartij 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
Vrede voor Dieren 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
Vrij Verbond 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Staphorst, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SGP haalde hier −27,5 pp minder dan gemiddeld in Staphorst.
  • Qua gewicht is dit het 2e van de 14 stembureaus: 9,0% van alle geldige stemmen in Staphorst en 0,0102% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 11 stemmen in Staphorst komt van dit stembureau.

Andere stembureaus in Staphorst

Alle stembureaus in Staphorst

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.