Stembureau De Lichtbron in Stadskanaal (2023)
Postcode 9501 VJ · Wijk Stadskanaal
Hier zijn 1.206 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 26,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 313 | 26,0% | 32,7% | −6,7 pp | 5,0% |
| Nieuw Sociaal Contract | 223 | 18,5% | 17,2% | +1,3 pp | 6,7% |
| ChristenUnie | 130 | 10,8% | 5,5% | +5,3 pp | 12,2% |
| GroenLinks-PvdA | 106 | 8,8% | 8,5% | +0,3 pp | 6,5% |
| VVD | 106 | 8,8% | 8,4% | +0,4 pp | 6,5% |
| BBB | 93 | 7,7% | 8,2% | −0,5 pp | 5,9% |
| SP | 55 | 4,6% | 4,1% | +0,4 pp | 6,9% |
| CDA | 48 | 4,0% | 4,7% | −0,7 pp | 5,3% |
| SGP | 36 | 3,0% | 1,8% | +1,1 pp | 10,1% |
| D66 | 27 | 2,2% | 2,2% | −0,0 pp | 6,2% |
| Forum voor Democratie | 21 | 1,7% | 2,9% | −1,2 pp | 3,7% |
| Partij voor de Dieren | 14 | 1,2% | 1,0% | +0,1 pp | 7,0% |
| BVNL / Groep Van Haga | 8 | 0,7% | 0,6% | +0,1 pp | 7,1% |
| 50PLUS | 6 | 0,5% | 0,5% | +0,0 pp | 6,3% |
| DENK | 6 | 0,5% | 0,2% | +0,3 pp | 13,3% |
| Volt | 6 | 0,5% | 0,4% | +0,1 pp | 7,5% |
| JA21 | 3 | 0,2% | 0,5% | −0,2 pp | 3,4% |
| Samen voor Nederland | 3 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 12,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 7,7% |
| Splinter | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 5,9% |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Stadskanaal, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier −6,7 pp minder dan gemiddeld in Stadskanaal.
- Qua gewicht is dit het 4e van de 19 stembureaus: 6,2% van alle geldige stemmen in Stadskanaal en 0,0117% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 16 stemmen in Stadskanaal komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Stadskanaal
- MFA Noordstee 1.240 stemmen · PVV 27%
- Noorderpoort 1.140 stemmen · PVV 26%
- Gemeentehuis 1.365 stemmen · PVV 36%
- Buurthuis 't Lange End 1.120 stemmen · PVV 37%
- Meester Neuteboomschool 1.569 stemmen · PVV 36%
- Maarsheerd 1.092 stemmen · PVV 26%
Alle stembureaus in Stadskanaal
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.