Hoe stemde Boerenstreek in Soest in 2025?
Met stembureaus in onder meer: De Grachten
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 1 stembureaus in Boerenstreek 1.200 geldige stemmen uitgebracht (4,0% van alle stemmen in Soest). VVD werd hier de grootste met 20,1%. Vergeleken met heel Soest scoorden PVV (+3,2 pp) en JA21 (+2,4 pp) hier hoger en GroenLinks-PvdA (−3,6 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| VVD | 241 | 20,1% | 18,1% | +2,0 pp |
| D66 | 227 | 18,9% | 20,3% | −1,4 pp |
| PVV | 192 | 16,0% | 12,8% | +3,2 pp |
| CDA | 124 | 10,3% | 11,9% | −1,5 pp |
| GroenLinks-PvdA | 101 | 8,4% | 12,0% | −3,6 pp |
| JA21 | 99 | 8,3% | 5,8% | +2,4 pp |
| Forum voor Democratie | 53 | 4,4% | 3,6% | +0,8 pp |
| ChristenUnie | 37 | 3,1% | 1,9% | +1,2 pp |
| Partij voor de Dieren | 25 | 2,1% | 2,3% | −0,3 pp |
| DENK | 20 | 1,7% | 2,9% | −1,2 pp |
| BBB | 17 | 1,4% | 1,6% | −0,2 pp |
| SGP | 17 | 1,4% | 1,7% | −0,2 pp |
| SP | 14 | 1,2% | 1,2% | −0,1 pp |
| Volt | 11 | 0,9% | 1,3% | −0,4 pp |
| 50PLUS | 7 | 0,6% | 1,3% | −0,7 pp |
| NSC | 7 | 0,6% | 0,4% | +0,2 pp |
| BVNL | 3 | 0,3% | 0,1% | +0,1 pp |
| LP | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| DE LINIE | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Piratenpartij | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Vrede voor Dieren | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| NL PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Boerenstreek
- Stembureau Postduiven Vereniging "De Zwaluw" De Grachten · 3763 LZ · 1.200 stemmen · VVD 20%
Andere wijken in Soest
- 't Hart-Soestdijk 5.649 stemmen · D66 22%
- Soest-Zuid 5.054 stemmen · D66 24%
- Soesterberg 4.919 stemmen · D66 20%
- de Eng-Soest-Midden 4.548 stemmen · D66 20%
- Overhees 3.931 stemmen · D66 19%
- Smitsveen 3.298 stemmen · VVD 16%
- Klaarwater 1.589 stemmen · PVV 20%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.