Stembureau Stembureau OBS De Startbaan in Soest (2023)
Postcode 3769 JA · Wijk Soesterberg
Hier zijn 1.277 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 25,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 320 | 25,1% | 20,3% | +4,8 pp | 5,3% |
| VVD | 228 | 17,9% | 20,4% | −2,5 pp | 3,8% |
| GroenLinks-PvdA | 189 | 14,8% | 15,0% | −0,2 pp | 4,2% |
| Nieuw Sociaal Contract | 184 | 14,4% | 12,3% | +2,2 pp | 5,0% |
| D66 | 80 | 6,3% | 8,3% | −2,0 pp | 3,3% |
| Partij voor de Dieren | 56 | 4,4% | 2,9% | +1,5 pp | 6,6% |
| SP | 36 | 2,8% | 2,1% | +0,7 pp | 5,8% |
| Forum voor Democratie | 32 | 2,5% | 1,8% | +0,7 pp | 5,9% |
| BBB | 30 | 2,3% | 2,6% | −0,3 pp | 3,9% |
| CDA | 30 | 2,3% | 3,5% | −1,1 pp | 2,9% |
| Volt | 29 | 2,3% | 2,0% | +0,3 pp | 4,8% |
| ChristenUnie | 16 | 1,3% | 2,1% | −0,9 pp | 2,5% |
| DENK | 10 | 0,8% | 3,0% | −2,3 pp | 1,1% |
| JA21 | 9 | 0,7% | 0,7% | +0,0 pp | 4,3% |
| 50PLUS | 7 | 0,5% | 0,4% | +0,1 pp | 5,5% |
| SGP | 7 | 0,5% | 1,5% | −0,9 pp | 1,6% |
| BVNL / Groep Van Haga | 4 | 0,3% | 0,4% | −0,1 pp | 3,2% |
| Splinter | 4 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp | 7,4% |
| PartijvdSport | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 12,5% |
| Piratenpartij - De Groenen | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 10,5% |
| BIJ1 | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,2 pp | 1,4% |
| LP | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp | 8,3% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Soest, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +4,8 pp meer dan gemiddeld in Soest.
- Qua gewicht is dit het 6e van de 28 stembureaus: 4,3% van alle geldige stemmen in Soest en 0,0124% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 23 stemmen in Soest komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Soest
- Stembureau Gymzaal De Bunt 1.406 stemmen · VVD 24%
- Stembureau Residence Souveraine 1.231 stemmen · VVD 28%
- Stembureau Postduivenvereniging "Soest" 1.433 stemmen · PVV 25%
- Stembureau De Banninghal 1.209 stemmen · PVV 25%
- Stembureau Ontmoetingscentrum De Klarinet 1.470 stemmen · PVV 27%
- Stembureau Gymzaal Paulus Potter 1.203 stemmen · VVD 26%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.