Hoe stemde De Wiken in Smallingerland in 2025?
Met stembureaus in onder meer: De Wiken zuid, De Wiken centrum
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 2 stembureaus in De Wiken 2.150 geldige stemmen uitgebracht (6,2% van alle stemmen in Smallingerland). PVV werd hier de grootste met 29,1%. Vergeleken met heel Smallingerland scoorden PVV (+10,7 pp) en Forum voor Democratie (+1,9 pp) hier hoger en VVD (−4,9 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 626 | 29,1% | 18,4% | +10,7 pp |
| GroenLinks-PvdA | 261 | 12,1% | 12,3% | −0,2 pp |
| CDA | 241 | 11,2% | 15,9% | −4,7 pp |
| D66 | 214 | 10,0% | 13,0% | −3,0 pp |
| Forum voor Democratie | 182 | 8,5% | 6,5% | +1,9 pp |
| ChristenUnie | 127 | 5,9% | 4,9% | +1,0 pp |
| VVD | 117 | 5,4% | 10,4% | −4,9 pp |
| JA21 | 78 | 3,6% | 4,7% | −1,1 pp |
| SP | 67 | 3,1% | 2,4% | +0,8 pp |
| BBB | 42 | 2,0% | 2,9% | −1,0 pp |
| DENK | 35 | 1,6% | 0,5% | +1,1 pp |
| FNP | 34 | 1,6% | 1,3% | +0,3 pp |
| 50PLUS | 33 | 1,5% | 1,3% | +0,2 pp |
| SGP | 31 | 1,4% | 2,5% | −1,1 pp |
| Partij voor de Dieren | 23 | 1,1% | 1,3% | −0,2 pp |
| NSC | 12 | 0,6% | 0,4% | +0,1 pp |
| Volt | 11 | 0,5% | 0,6% | −0,0 pp |
| BIJ1 | 6 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp |
| Vrede voor Dieren | 3 | 0,1% | 0,2% | −0,0 pp |
| Piratenpartij | 2 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| BVNL | 2 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp |
| LP | 2 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Vrij Verbond | 1 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| Partij voor de Rechtsstaat | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in De Wiken
- Brede School De Wiken De Wiken zuid · 9202 GV · 1.481 stemmen · PVV 28%
- Buurthuis Us Stekje De Wiken centrum · 9202 GM · 669 stemmen · PVV 32%
Andere wijken in Smallingerland
- De Drait 5.627 stemmen · D66 18%
- Noord-Oost 3.194 stemmen · PVV 23%
- De Folgeren 2.894 stemmen · PVV 17%
- Buitengebied Noord 2.876 stemmen · CDA 20%
- De Singels 2.793 stemmen · CDA 19%
- Buitengebied Oost 2.371 stemmen · PVV 25%
- De Swetten 2.279 stemmen · PVV 24%
- De Trisken 2.229 stemmen · PVV 18%
- De Bouwen 1.927 stemmen · PVV 21%
- De Venen 1.906 stemmen · PVV 21%
- Centrum 1.748 stemmen · CDA 18%
- Buitengebied West 1.698 stemmen · CDA 15%
- Drachtstervaart 1.145 stemmen · D66 16%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.