Stembureau Voormalige BSO Pluk in Sliedrecht (2018)
Postcode 3363 CJ · Wijk Sliedrecht-Centrum
Hier waren 412 kiezers toegelaten (3,6% van alle toegelaten kiezers in Sliedrecht) en zijn 411 geldige stemmen uitgebracht. SGP-ChristenUnie werd hier de grootste met 38,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| SGP-ChristenUnie | 157 | 38,2% | 30,4% | +7,8 pp | 4,5% |
| PRO Sliedrecht | 93 | 22,6% | 24,0% | −1,4 pp | 3,4% |
| CDA | 59 | 14,4% | 15,3% | −0,9 pp | 3,4% |
| VVD | 32 | 7,8% | 9,1% | −1,3 pp | 3,0% |
| PvdA | 30 | 7,3% | 10,3% | −3,0 pp | 2,5% |
| Slydregt.NU | 27 | 6,6% | 6,5% | +0,1 pp | 3,6% |
| D66 | 13 | 3,2% | 4,5% | −1,3 pp | 2,5% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Sliedrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Nico de Jager (SGP-ChristenUnie) · 66 stemmen · 16,1% van alle stemmen hier
- Hanny Visser-Schlieker (PRO Sliedrecht) · 44 stemmen · 10,7% van alle stemmen hier
- Hans Tanis (SGP-ChristenUnie) · 36 stemmen · 8,8% van alle stemmen hier
- Ton Spek (CDA) · 27 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
- Roelant Bijderwieden (VVD) · 17 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Mark Jongeneel (Slydregt.NU) · 16 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Ria de Mul-Donker (SGP-ChristenUnie) · 15 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Anton van Rees - Huijzer (PvdA) · 14 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Cees Paas (SGP-ChristenUnie) · 8 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Mark Verheul (PRO Sliedrecht) · 8 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Hetty Advokaat-van Veenendaal (PRO Sliedrecht) · 8 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Fijke Mulder (SGP-ChristenUnie) · 7 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Peter de Borst (PRO Sliedrecht) · 7 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Vincent Prins (CDA) · 7 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Rens den Besten (CDA) · 7 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SGP-ChristenUnie haalde hier +7,8 pp meer dan gemiddeld in Sliedrecht.
- Qua gewicht is dit het 14e van de 16 stembureaus: 3,6% van alle geldige stemmen in Sliedrecht en 0,0061% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 28 stemmen in Sliedrecht komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 354 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 58 |
| Toegelaten kiezers | 412 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 413 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +1 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,5%) |
Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,48% van de stembiljetten, tegen 0,65% in Sliedrecht en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Sliedrecht
- School Anne de Vries, loc. Baanhoek-West 429 stemmen · SGP-ChristenUnie 34%
- Hof van Sliedrecht 336 stemmen · PRO Sliedrecht 24%
- ASVZ (Merwebolder) 499 stemmen · PRO Sliedrecht 33%
- Verpleeghuis Waerthove 186 stemmen · CDA 21%
- De Reling 599 stemmen · SGP-ChristenUnie 34%
- School De Sprong 689 stemmen · SGP-ChristenUnie 29%
Alle stembureaus in Sliedrecht
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.