Hoe stemde Guttecoven in Sittard-Geleen in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Limbricht, Einighausen
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 4 stembureaus in Guttecoven 3.388 geldige stemmen uitgebracht (6,3% van alle stemmen in Sittard-Geleen). PVV werd hier de grootste met 32,1%. Vergeleken met heel Sittard-Geleen scoorden Nieuw Sociaal Contract (+2,5 pp) en VVD (+1,8 pp) hier hoger en PVV (−2,1 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 1.086 | 32,1% | 34,1% | −2,1 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 583 | 17,2% | 14,7% | +2,5 pp |
| VVD | 491 | 14,5% | 12,7% | +1,8 pp |
| GroenLinks-PvdA | 435 | 12,8% | 14,4% | −1,6 pp |
| BBB | 177 | 5,2% | 2,8% | +2,4 pp |
| CDA | 146 | 4,3% | 3,2% | +1,1 pp |
| D66 | 145 | 4,3% | 4,8% | −0,5 pp |
| SP | 88 | 2,6% | 3,6% | −1,0 pp |
| Forum voor Democratie | 64 | 1,9% | 2,8% | −0,9 pp |
| Partij voor de Dieren | 42 | 1,2% | 1,9% | −0,7 pp |
| Volt | 35 | 1,0% | 1,0% | +0,0 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 28 | 0,8% | 0,6% | +0,2 pp |
| 50PLUS | 15 | 0,4% | 0,6% | −0,1 pp |
| JA21 | 14 | 0,4% | 0,6% | −0,1 pp |
| DENK | 10 | 0,3% | 1,2% | −0,9 pp |
| ChristenUnie | 8 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp |
| Splinter | 5 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| SGP | 5 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp |
| PartijvdSport | 4 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp |
| BIJ1 | 2 | 0,1% | 0,2% | −0,2 pp |
| LP | 2 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 2 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
Stembureaus in Guttecoven
- Stembureau Gemeenschapshuis Limbricht Limbricht · 6141 AG · 994 stemmen · PVV 34%
- Stembureau Gemeenschapshuis Klaverblad Einighausen · 6142 AD · 904 stemmen · PVV 30%
- Stembureau Odigos activiteiten centrum Guttecoven · 6143 BB · 755 stemmen · PVV 37%
- Stembureau Gymzaal Limbricht Limbricht · 6141 BL · 735 stemmen · PVV 27%
Andere wijken in Sittard-Geleen
- Geleen 17.327 stemmen · PVV 37%
- Overhoven 9.673 stemmen · PVV 34%
- Sittard 8.228 stemmen · PVV 26%
- Holtum-Born 5.616 stemmen · PVV 38%
- Limbrichterveld 3.314 stemmen · PVV 32%
- Obbicht en Papenhoven 3.279 stemmen · PVV 37%
- Munstergeleen 3.080 stemmen · PVV 33%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.