Stembureau Stembureau Zalencentrum Hanenhof in Sittard-Geleen
Postcode 6162 EB
Hier waren 713 kiezers toegelaten (1,9% van alle toegelaten kiezers in Sittard-Geleen) en zijn 711 geldige stemmen uitgebracht. G.O.B. werd hier de grootste met 19,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| G.O.B. | 138 | 19,4% | 23,9% | −4,5 pp | 1,5% |
| CDA | 115 | 16,2% | 17,1% | −0,9 pp | 1,8% |
| GroenLinks-PvdA | 74 | 10,4% | 10,5% | −0,1 pp | 1,9% |
| PIT | 66 | 9,3% | 3,9% | +5,4 pp | 4,6% |
| D66 | 55 | 7,7% | 7,3% | +0,4 pp | 2,0% |
| Stadspartij | 49 | 6,9% | 8,3% | −1,4 pp | 1,6% |
| Forum voor Democratie | 40 | 5,6% | 5,6% | +0,0 pp | 1,9% |
| VVD | 37 | 5,2% | 4,7% | +0,5 pp | 2,1% |
| PVV | 33 | 4,6% | 5,0% | −0,4 pp | 1,8% |
| Samen Politiek Actief (S.P.A.) | 33 | 4,6% | 2,2% | +2,5 pp | 4,1% |
| JA21 | 24 | 3,4% | 2,6% | +0,8 pp | 2,5% |
| Partij voor de Dieren | 22 | 3,1% | 2,1% | +1,0 pp | 2,8% |
| SP | 15 | 2,1% | 2,5% | −0,4 pp | 1,6% |
| Democratisch Burger Belang sgb | 5 | 0,7% | 0,9% | −0,2 pp | 1,4% |
| Lokaal Sittard-Geleen-Born | 4 | 0,6% | 3,0% | −2,4 pp | 0,4% |
| Partij voor de Rechtsstaat | 1 | 0,1% | 0,4% | −0,3 pp | 0,6% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Sittard-Geleen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Leon Geilen (G.O.B.) · 52 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
- Peter Henssen (CDA) · 30 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Luc Engels (Forum voor Democratie) · 28 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Maud Schenk-Hermans (PIT) · 27 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Thijs Klaassen (PVV) · 24 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Patrick Brouwers (CDA) · 23 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Ton Raven (Stadspartij) · 22 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Raymond Keulers (CDA) · 20 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Pepijn Pi Van de Venne (D66) · 20 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Frederique Frenken (VVD) · 20 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Yvonne Salvino-Meijer (G.O.B.) · 18 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Amani Boukhrissi (GroenLinks-PvdA) · 18 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Jack Renet (Samen Politiek Actief (S.P.A.)) · 18 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Kevin Puttileihalat (PIT) · 18 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Eva Janssen (G.O.B.) · 15 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PIT haalde hier +5,4 pp meer dan gemiddeld in Sittard-Geleen.
- Qua gewicht is dit het 29e van de 47 stembureaus: 1,9% van alle geldige stemmen in Sittard-Geleen en 0,0093% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 52 stemmen in Sittard-Geleen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 635 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 78 |
| Toegelaten kiezers | 713 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 713 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,28% van de stembiljetten, tegen 0,57% in Sittard-Geleen en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Sittard-Geleen
- Stembureau Zaal Aurora Grevenbicht 714 stemmen · G.O.B. 57%
- Stembureau Gemeenschapshuis 't Klaverblad 695 stemmen · CDA 49%
- Stembureau Sportzaal De Kemper 727 stemmen · GroenLinks-PvdA 17%
- Stembureau Gemeenschapshuis Broeksittard 685 stemmen · CDA 25%
- Stembureau Wijksteunpunt Gelderhof 734 stemmen · CDA 25%
- Stembureau De Kemper 682 stemmen · CDA 18%
Alle stembureaus in Sittard-Geleen
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.