Stembureau DVO Sportpark Overhoven in Sittard-Geleen (2018)
Hier waren 550 kiezers toegelaten (1,3% van alle toegelaten kiezers in Sittard-Geleen) en zijn 543 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 28,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 157 | 28,9% | 19,8% | +9,1 pp | 1,9% |
| GROENLINKS | 71 | 13,1% | 9,9% | +3,2 pp | 1,7% |
| SP | 60 | 11,0% | 6,6% | +4,5 pp | 2,2% |
| G.O.B. | 52 | 9,6% | 22,3% | −12,7 pp | 0,6% |
| PVV | 52 | 9,6% | 8,3% | +1,3 pp | 1,5% |
| D66 | 37 | 6,8% | 5,2% | +1,6 pp | 1,7% |
| 50PLUS | 28 | 5,2% | 3,6% | +1,5 pp | 1,8% |
| PvdA | 27 | 5,0% | 3,2% | +1,8 pp | 2,0% |
| DNA Partij | 26 | 4,8% | 7,0% | −2,3 pp | 0,9% |
| Stadspartij | 16 | 2,9% | 7,6% | −4,6 pp | 0,5% |
| VVD | 9 | 1,7% | 3,8% | −2,1 pp | 0,6% |
| Samen Politiek Actief (S.P.A.) | 8 | 1,5% | 2,7% | −1,2 pp | 0,7% |
| Blanco | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Sittard-Geleen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Kim Schmitz (GROENLINKS) · 48 stemmen · 8,8% van alle stemmen hier
- Fred den Rooijen (CDA) · 40 stemmen · 7,4% van alle stemmen hier
- Ivo Tillie (SP) · 29 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Robert Housmans (PVV) · 28 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Wim Clerx (CDA) · 24 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Hugo Kamps (50PLUS) · 20 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Noël Lebens (CDA) · 18 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Paul Kubben (PvdA) · 15 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Bert Kamphuis (D66) · 13 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Mireille Zuiverloon-Schumans (CDA) · 12 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Berry van Rijswijk (G.O.B.) · 12 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Tom Baars (SP) · 12 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Ron Salvino (CDA) · 11 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Ralph Schaeken (CDA) · 9 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- René Kocken (CDA) · 9 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: G.O.B. haalde hier −12,7 pp minder dan gemiddeld in Sittard-Geleen.
- Qua gewicht is dit het 46e van de 47 stembureaus: 1,3% van alle geldige stemmen in Sittard-Geleen en 0,0080% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 77 stemmen in Sittard-Geleen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 487 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 63 |
| Toegelaten kiezers | 550 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 550 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 7 (1,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,27% van de stembiljetten, tegen 0,87% in Sittard-Geleen en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Sittard-Geleen
- Zorgcentrum de Kollenberg 579 stemmen · CDA 32%
- Xonar 537 stemmen · CDA 18%
- Activiteitencentrum Sittard 582 stemmen · Stadspartij 29%
- Multifuntioneel Centrum Sanderbout 602 stemmen · PVV 21%
- Oos Zittesj Hoes 621 stemmen · CDA 33%
- Gemeenschapshuis 't Tuurhoes 631 stemmen · CDA 34%
Alle stembureaus in Sittard-Geleen
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.