Stembureau Stembureau Sportzaal Zuid in Schiedam (2022)
Postcode 3114 GH · Wijk Zuid
Hier waren 274 kiezers toegelaten (1,0% van alle toegelaten kiezers in Schiedam) en zijn 272 geldige stemmen uitgebracht. OuderenPartij Schiedam werd hier de grootste met 14,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| OuderenPartij Schiedam | 40 | 14,7% | 8,6% | +6,1 pp | 1,8% |
| PS Progressief Schiedam | 39 | 14,3% | 7,5% | +6,9 pp | 2,0% |
| VVD | 34 | 12,5% | 15,9% | −3,4 pp | 0,8% |
| 34 | 12,5% | 6,9% | +5,6 pp | 1,9% | |
| GROENLINKS | 24 | 8,8% | 10,7% | −1,9 pp | 0,8% |
| D66 | 22 | 8,1% | 9,0% | −0,9 pp | 0,9% |
| PvdA | 18 | 6,6% | 9,5% | −2,9 pp | 0,7% |
| DENK | 17 | 6,3% | 11,7% | −5,4 pp | 0,6% |
| Algemeen Ouderen Verbond | 17 | 6,3% | 6,8% | −0,5 pp | 0,9% |
| Lokaal Onafhankelijk Schiedam (L.O.S.) | 16 | 5,9% | 5,7% | +0,2 pp | 1,1% |
| CDA | 11 | 4,0% | 6,5% | −2,4 pp | 0,6% |
| Sociaal Liberaal Verbond (S.L.V.) | 0 | 0,0% | 1,4% | −1,4 pp | 0,0% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Schiedam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Maarten Reuderink (OuderenPartij Schiedam) · 30 stemmen · 11,0% van alle stemmen hier
- Onno Spek (VVD) · 19 stemmen · 7,0% van alle stemmen hier
- John Maris (PS Progressief Schiedam) · 18 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
- Marvin Janssen () · 15 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Monique Rotteveel-van der Ven (Lokaal Onafhankelijk Schiedam (L.O.S.)) · 13 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Anouschka Biekman (D66) · 12 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Ingrid Coenradie-Maris (PS Progressief Schiedam) · 12 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Petra Zwang (PvdA) · 10 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Yorick Haan (GROENLINKS) · 9 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Annebeth Wilton-Swane (VVD) · 8 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Cock de Jong (Algemeen Ouderen Verbond) · 8 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Marion Bakker (GROENLINKS) · 8 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Jaap Pegtel (CDA) · 8 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Frans Hamerslag (PS Progressief Schiedam) · 8 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Ruud van Noordennen () · 8 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PS Progressief Schiedam haalde hier +6,9 pp meer dan gemiddeld in Schiedam.
- Qua gewicht is dit het 34e van de 46 stembureaus: 1,0% van alle geldige stemmen in Schiedam en 0,0039% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 97 stemmen in Schiedam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 242 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 32 |
| Toegelaten kiezers | 274 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 274 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,7%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,73% van de stembiljetten, tegen 0,88% in Schiedam en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Schiedam
- Stembureau Göteborg II 286 stemmen · VVD 24%
- Stembureau Göteborg II 269 stemmen · VVD 32%
- Stembureau Mobiel Stembureau 289 stemmen · VVD 23%
- Stembureau HC Schiedam 262 stemmen · VVD 25%
- Stembureau Ontmoetingscentrum De Werf 325 stemmen · VVD 28%
- Stembureau Bachplein II 260 stemmen · OuderenPartij Schiedam 18%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.