Stembureau Openbare basisschool De Klinker in Schiedam (2018)
Hier waren 838 kiezers toegelaten (3,0% van alle toegelaten kiezers in Schiedam) en zijn 836 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 20,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 168 | 20,1% | 15,6% | +4,5 pp | 3,9% |
| Algemeen Ouderen Verbond | 131 | 15,7% | 11,0% | +4,6 pp | 4,2% |
| CDA | 90 | 10,8% | 7,3% | +3,4 pp | 4,4% |
| D66 | 74 | 8,9% | 10,1% | −1,3 pp | 2,6% |
| PvdA | 72 | 8,6% | 7,1% | +1,5 pp | 3,6% |
| GROENLINKS | 66 | 7,9% | 8,8% | −0,9 pp | 2,7% |
| OuderenPartij Schiedam | 56 | 6,7% | 5,4% | +1,3 pp | 3,7% |
| PS Progressief Schiedam | 41 | 4,9% | 5,7% | −0,8 pp | 2,6% |
| Sociaal Liberaal Verbond (S.L.V.) | 41 | 4,9% | 4,3% | +0,6 pp | 3,4% |
| Lokaal Onafhankelijk Schiedam (L.O.S.) | 36 | 4,3% | 5,4% | −1,1 pp | 2,4% |
| SP | 29 | 3,5% | 5,0% | −1,5 pp | 2,1% |
| DENK | 20 | 2,4% | 11,7% | −9,3 pp | 0,6% |
| ChristenUnie-SGP | 12 | 1,4% | 2,5% | −1,1 pp | 1,7% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Schiedam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Catelijne de Groot (Algemeen Ouderen Verbond) · 114 stemmen · 13,6% van alle stemmen hier
- Onno Spek (VVD) · 100 stemmen · 12,0% van alle stemmen hier
- Patricia van Aaken (CDA) · 65 stemmen · 7,8% van alle stemmen hier
- Petra Zwang (PvdA) · 50 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Maarten Reuderink (OuderenPartij Schiedam) · 40 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Marcel Bregman (D66) · 36 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- René Karens (GROENLINKS) · 29 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Andreas Rose (Lokaal Onafhankelijk Schiedam (L.O.S.)) · 28 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Anouschka Biekman (D66) · 24 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Frans Hamerslag (PS Progressief Schiedam) · 24 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Sandra Beenhakker (VVD) · 20 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Sandra Mantingh (GROENLINKS) · 18 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Ad Mostert (VVD) · 13 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Hakan Küçük (SP) · 11 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
- René Janssen (Sociaal Liberaal Verbond (S.L.V.)) · 10 stemmen · 1,2% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: DENK haalde hier −9,3 pp minder dan gemiddeld in Schiedam.
- Qua gewicht is dit het 16e van de 35 stembureaus: 3,0% van alle geldige stemmen in Schiedam en 0,0124% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 33 stemmen in Schiedam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 780 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 58 |
| Toegelaten kiezers | 838 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 839 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +1 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,4%) |
Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,36% van de stembiljetten, tegen 1,15% in Schiedam en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Schiedam
- Openbare basisschool Het Startblok 846 stemmen · DENK 55%
- Pronova College 825 stemmen · DENK 43%
- RK Basisschool De Vlinder 861 stemmen · VVD 40%
- Dorpskerk Schiedam, Terpzicht 822 stemmen · VVD 22%
- Zorgcentrum Harg-Spaland 862 stemmen · DENK 16%
- Openbare basisschool Het Windas 814 stemmen · VVD 26%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.