Stembureau Sporthal Waldervaart 2, Merelstraat 38 Schagen in Schagen (2022)
Postcode 1742 JM · Wijk Schagen-West
Hier waren 610 kiezers toegelaten (3,0% van alle toegelaten kiezers in Schagen) en zijn 604 geldige stemmen uitgebracht. JessLokaal werd hier de grootste met 20,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| JessLokaal | 124 | 20,5% | 18,9% | +1,7 pp | 3,3% |
| Seniorenpartij Schagen | 106 | 17,5% | 15,6% | +2,0 pp | 3,4% |
| PvdA | 70 | 11,6% | 10,7% | +0,9 pp | 3,2% |
| CDA | 69 | 11,4% | 23,7% | −12,3 pp | 1,4% |
| Wens4U | 69 | 11,4% | 3,7% | +7,7 pp | 9,3% |
| VVD | 66 | 10,9% | 12,4% | −1,5 pp | 2,6% |
| D66 | 37 | 6,1% | 5,3% | +0,8 pp | 3,5% |
| GROENLINKS | 34 | 5,6% | 6,0% | −0,4 pp | 2,8% |
| SP | 29 | 4,8% | 3,8% | +1,0 pp | 3,8% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Schagen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Perry Vriend (Seniorenpartij Schagen) · 50 stemmen · 8,3% van alle stemmen hier
- Merieke Bredewold (Wens4U) · 50 stemmen · 8,3% van alle stemmen hier
- Angelique van Wijk - Ligthart (VVD) · 38 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
- Simco Kruijer (JessLokaal) · 37 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Vera van Vuuren (PvdA) · 31 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Puck de Nijs-Visser (CDA) · 30 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Maaike Tesselaar (JessLokaal) · 27 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Lars Dignum (JessLokaal) · 26 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Marijn Streefkerk (JessLokaal) · 23 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Andre Groot (Seniorenpartij Schagen) · 22 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Lambert Riteco (GROENLINKS) · 15 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Margriet Struijf (D66) · 14 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Wim Rijnders (SP) · 14 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Truus Cooper-Limmen (Seniorenpartij Schagen) · 12 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Co Wiskerke (CDA) · 11 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier −12,3 pp minder dan gemiddeld in Schagen.
- Qua gewicht is dit het 14e van de 38 stembureaus: 3,0% van alle geldige stemmen in Schagen en 0,0088% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 33 stemmen in Schagen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 555 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 55 |
| Toegelaten kiezers | 610 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 610 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 6 (1,0%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,98% van de stembiljetten, tegen 0,50% in Schagen en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Schagen
- De OndernemersCentrale, Oostwal 2 Tuitjenhorn 623 stemmen · CDA 33%
- Spartahal (handbalkantine), Zuiderweg 2A Schagen 592 stemmen · Seniorenpartij Schagen 19%
- Spartahal (handbalkantine), Zuiderweg 2A Schagen 686 stemmen · JessLokaal 21%
- Dorpshuis Sint Maarten, Dorpsstraat 9c Sint Maarten 582 stemmen · JessLokaal 24%
- Sporthal Multitreffer, Willem 't Hartplein 7 't Zand 726 stemmen · CDA 45%
- Sporthal Waldervaart, Merelstraat 38 Schagen 538 stemmen · JessLokaal 16%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.