Stembureau Dorpshuis Warmenhuizen in Schagen (2018)
Postcode 1749 AJ · Wijk Warmenhuizen
Hier waren 1.454 kiezers toegelaten (7,0% van alle toegelaten kiezers in Schagen) en zijn 1.452 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 38,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 562 | 38,7% | 30,5% | +8,2 pp | 9,0% |
| JESS | 244 | 16,8% | 11,1% | +5,7 pp | 10,7% |
| PvdA | 192 | 13,2% | 9,0% | +4,2 pp | 10,4% |
| VVD | 128 | 8,8% | 12,6% | −3,8 pp | 4,9% |
| Seniorenpartij Schagen | 103 | 7,1% | 14,2% | −7,1 pp | 3,5% |
| GROENLINKS | 93 | 6,4% | 5,9% | +0,5 pp | 7,6% |
| D66 | 44 | 3,0% | 4,6% | −1,5 pp | 4,7% |
| SP | 42 | 2,9% | 4,2% | −1,4 pp | 4,8% |
| Duurzaam Schagen | 34 | 2,3% | 4,8% | −2,4 pp | 3,5% |
| Wens4U | 10 | 0,7% | 3,0% | −2,4 pp | 1,6% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Schagen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Jelle Beemsterboer (CDA) · 284 stemmen · 19,6% van alle stemmen hier
- Lars Dignum (JESS) · 184 stemmen · 12,7% van alle stemmen hier
- Puck de Nijs-Visser (CDA) · 95 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
- Bram Broersen (CDA) · 93 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
- Marjan Leijen (PvdA) · 92 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
- Perry Vriend (Seniorenpartij Schagen) · 59 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Ingo Kroon (VVD) · 50 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Jan Schrijver (PvdA) · 46 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Lambert Riteco (GROENLINKS) · 45 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Jonne van de Beek (VVD) · 40 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Wim Rijnders (SP) · 29 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Hans Kröger (JESS) · 25 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Arco Kleimeer (CDA) · 24 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Friso Teerink (Duurzaam Schagen) · 23 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Peter Boon (CDA) · 22 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier +8,2 pp meer dan gemiddeld in Schagen.
- Qua gewicht is dit het 1e van de 24 stembureaus: 7,0% van alle geldige stemmen in Schagen en 0,0215% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 14 stemmen in Schagen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.314 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 140 |
| Toegelaten kiezers | 1.454 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.456 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +2 |
| Blanco en ongeldig | 4 (0,3%) |
Er zijn 2 stembiljetten meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,27% van de stembiljetten, tegen 0,56% in Schagen en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Schagen
- Spartahal,Schagen 1.352 stemmen · VVD 20%
- WZG Samen, locatie De Bron, Schagen 1.301 stemmen · VVD 21%
- Basisschool De Ark, Schagen 1.249 stemmen · CDA 21%
- Ahoj Tuitjenhorn 1.244 stemmen · CDA 49%
- Dorpshuis Waarland 1.063 stemmen · CDA 62%
- De Zandstee, 't Zand 1.049 stemmen · CDA 51%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.