Stembureau MFA Agora in Rucphen (2022)
Postcode 4715 CL · Wijk Rucphen
Hier waren 837 kiezers toegelaten (10,0% van alle toegelaten kiezers in Rucphen) en zijn 832 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 38,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 319 | 38,3% | 27,3% | +11,0 pp | 14,0% |
| RVP | 205 | 24,6% | 34,9% | −10,2 pp | 7,0% |
| CDA | 120 | 14,4% | 11,7% | +2,7 pp | 12,3% |
| PvdA | 79 | 9,5% | 6,8% | +2,7 pp | 14,0% |
| PVV | 76 | 9,1% | 14,5% | −5,4 pp | 6,3% |
| FORZA RUCPHEN | 33 | 4,0% | 4,8% | −0,9 pp | 8,2% |
| Blanco | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Rucphen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Laura Matthijssen-de Jong (RVP) · 80 stemmen · 9,6% van alle stemmen hier
- René Lazeroms (VVD) · 58 stemmen · 7,0% van alle stemmen hier
- Daan van den Broek (VVD) · 56 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
- William Heeren (VVD) · 56 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
- Hilde Spijkers-Suijkerbuijk (VVD) · 51 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Suzanne Breedveld-de Ruiter (CDA) · 47 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
- Ad Vissenberg (PVV) · 45 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Lisenka Mathijssen (PvdA) · 44 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Johan Suijkerbuijk (VVD) · 43 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Wim Pijlman (RVP) · 38 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Eline van Kalmthout (CDA) · 26 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Martijn Gijzen (RVP) · 23 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Brigitte Clercx (FORZA RUCPHEN) · 20 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Wesley Tack (PVV) · 19 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Alex Wagemakers (PvdA) · 19 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +11,0 pp meer dan gemiddeld in Rucphen.
- Qua gewicht is dit het 2e van de 17 stembureaus: 10,0% van alle geldige stemmen in Rucphen en 0,0121% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 10 stemmen in Rucphen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 707 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 130 |
| Toegelaten kiezers | 837 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 837 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 5 (0,6%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,60% van de stembiljetten, tegen 0,51% in Rucphen en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Rucphen
- Dorpshuis De Trapkes 941 stemmen · VVD 36%
- Gemeenschapshuis De Nieuwenbergh 795 stemmen · RVP 59%
- Café de Coop 751 stemmen · RVP 39%
- Gemeenschapshuis D'n Hoge Dries 749 stemmen · VVD 38%
- Sportpark Rood-Wit 686 stemmen · RVP 49%
- Gemeentehuis 555 stemmen · RVP 39%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.