Hoe stemde Overschie in Rotterdam?
Met stembureaus in onder meer: Kleinpolder, Zestienhoven, Landzicht
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 11 stembureaus in Overschie 7.126 geldige stemmen uitgebracht (3,4% van alle stemmen in Rotterdam). Leefbaar Rotterdam werd hier de grootste met 22,4%. Vergeleken met heel Rotterdam scoorden D66 (+2,0 pp) en Leefbaar Rotterdam (+1,9 pp) hier hoger en GroenLinks-PvdA (−2,6 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| Leefbaar Rotterdam | 1.593 | 22,4% | 20,5% | +1,9 pp |
| GroenLinks-PvdA | 1.388 | 19,5% | 22,0% | −2,6 pp |
| D66 | 905 | 12,7% | 10,7% | +2,0 pp |
| VVD | 803 | 11,3% | 9,6% | +1,7 pp |
| DENK | 504 | 7,1% | 8,8% | −1,7 pp |
| Forum voor Democratie | 430 | 6,0% | 4,8% | +1,2 pp |
| CDA | 264 | 3,7% | 3,4% | +0,3 pp |
| 50PLUS | 223 | 3,1% | 2,6% | +0,5 pp |
| Partij voor de Dieren | 198 | 2,8% | 3,0% | −0,2 pp |
| Volt | 187 | 2,6% | 2,9% | −0,3 pp |
| ChristenUnie | 164 | 2,3% | 2,4% | −0,1 pp |
| SP | 111 | 1,6% | 2,4% | −0,8 pp |
| Rotterdam NEXT | 93 | 1,3% | 1,2% | +0,2 pp |
| BIJ1 | 70 | 1,0% | 2,0% | −1,0 pp |
| JOU, Lijst Verkoelen | 69 | 1,0% | 1,1% | −0,2 pp |
| SGP | 38 | 0,5% | 0,8% | −0,2 pp |
| Vrede voor Dieren | 35 | 0,5% | 0,4% | +0,1 pp |
| (PBAR) Beweging Armoedebestrijding | 18 | 0,3% | 0,4% | −0,1 pp |
| PARTIJvdSPORT | 13 | 0,2% | 0,4% | −0,2 pp |
| Wij van de Wijk | 11 | 0,2% | 0,3% | −0,2 pp |
| Wij Kleurrijk Rotterdam | 9 | 0,1% | 0,3% | −0,1 pp |
| Blanco en ongeldig | 57 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | ||
Stembureaus in Overschie
- Bibliotheek Overschie Kleinpolder · 3042 AZ · 914 stemmen · Leefbaar Rotterdam 22%
- Grote Kerk Overschie Overschie · 3043 CP · 873 stemmen · GroenLinks-PvdA 28%
- Basisschool Park16hoven Zestienhoven · 3045 BJ · 859 stemmen · VVD 25%
- Basisschool Park16hoven Zestienhoven · 3045 BJ · 772 stemmen · VVD 23%
- Basisschool De Regenboog Overschie Overschie · 3043 CH · 692 stemmen · Leefbaar Rotterdam 30%
- Gymzaal Burgemeester de Josselin de Jonglaan Kleinpolder · 3042 NC · 681 stemmen · Leefbaar Rotterdam 28%
- De Poort van Oost Kleinpolder · 3042 HB · 587 stemmen · Leefbaar Rotterdam 27%
- Voetbalvereniging V.O.B. Landzicht · 3043 XM · 517 stemmen · Leefbaar Rotterdam 35%
- VTV Eigen Hof Zestienhoven · 3043 LH · 499 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Sport- en speelpark Levenslust Kleinpolder · 3042 SX · 390 stemmen · Leefbaar Rotterdam 23%
- Gymzaal Willem Hedaweg Kleinpolder · 3042 HB · 342 stemmen · Leefbaar Rotterdam 30%
Andere wijken in Rotterdam
- Prins Alexander 34.197 stemmen · Leefbaar Rotterdam 32%
- Delfshaven 22.625 stemmen · GroenLinks-PvdA 33%
- Noord 20.748 stemmen · GroenLinks-PvdA 33%
- Feijenoord 20.537 stemmen · DENK 23%
- Hillegersberg-Schiebroek 19.697 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- Kralingen-Crooswijk 19.140 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
- Rotterdam Centrum 18.760 stemmen · GroenLinks-PvdA 29%
- Charlois 14.543 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- IJsselmonde 14.470 stemmen · Leefbaar Rotterdam 31%
- Hoogvliet 9.021 stemmen · Leefbaar Rotterdam 35%
- Hoek van Holland 4.518 stemmen · Leefbaar Rotterdam 44%
- Rozenburg 3.976 stemmen · Leefbaar Rotterdam 39%
- Pernis 1.738 stemmen · Leefbaar Rotterdam 46%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.