Hoe stemde Charlois in Rotterdam in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Zuidplein, Zuidwijk, Oud Charlois, Pendrecht, Heijplaat
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 33 stembureaus in Charlois 20.597 geldige stemmen uitgebracht (7,1% van alle stemmen in Rotterdam). PVV werd hier de grootste met 19,6%. Vergeleken met heel Rotterdam scoorden DENK (+7,8 pp) en PVV (+4,6 pp) hier hoger en D66 (−7,2 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 4.029 | 19,6% | 14,9% | +4,6 pp |
| DENK | 3.549 | 17,2% | 9,4% | +7,8 pp |
| GroenLinks-PvdA | 3.407 | 16,5% | 17,1% | −0,6 pp |
| D66 | 2.231 | 10,8% | 18,0% | −7,2 pp |
| CDA | 1.034 | 5,0% | 7,0% | −2,0 pp |
| JA21 | 1.000 | 4,9% | 5,7% | −0,9 pp |
| VVD | 973 | 4,7% | 10,1% | −5,3 pp |
| Forum voor Democratie | 816 | 4,0% | 3,4% | +0,6 pp |
| Partij voor de Dieren | 759 | 3,7% | 3,6% | +0,1 pp |
| SP | 668 | 3,2% | 2,4% | +0,9 pp |
| ChristenUnie | 511 | 2,5% | 1,5% | +1,0 pp |
| BIJ1 | 431 | 2,1% | 1,5% | +0,6 pp |
| 50PLUS | 342 | 1,7% | 1,4% | +0,3 pp |
| SGP | 220 | 1,1% | 0,7% | +0,4 pp |
| Volt | 199 | 1,0% | 1,6% | −0,6 pp |
| BBB | 173 | 0,8% | 0,7% | +0,1 pp |
| NSC | 81 | 0,4% | 0,3% | +0,1 pp |
| Vrede voor Dieren | 61 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp |
| Piratenpartij | 26 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| BVNL | 26 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| LP | 19 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| NL PLAN | 19 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| DE LINIE | 11 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| Vrij Verbond | 7 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| ELLECT | 5 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
Stembureaus in Charlois
- Theater Zuidplein Zuidplein · 3083 DP · 1.192 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
- Stichting De Wereld op Zuid Zuidwijk · 3085 DT · 1.056 stemmen · PVV 23%
- Bethelkerk Charlois Oud Charlois · 3082 KT · 1.001 stemmen · GroenLinks-PvdA 18%
- De Open Hof / De Seinpost Slinge Pendrecht · 3086 GJ · 974 stemmen · DENK 26%
- De Huiskamer 2.0 Heijplaat · 3089 TE · 856 stemmen · PVV 27%
- Bethelkerk Rotterdam Zuidwijk · 3085 HR · 808 stemmen · PVV 23%
- Gymzaal Krabbendijkestraat Pendrecht · 3086 LW · 779 stemmen · DENK 22%
- Speeltuin De Waal Oud Charlois · 3082 VN · 739 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
- Huis van de Wijk Het Middelpunt Zuidwijk · 3085 EX · 728 stemmen · PVV 23%
- Tijdelijke locatie Maastunnel Oud Charlois · 3087 CA · 715 stemmen · GroenLinks-PvdA 17%
- Drakenburg Zuidwijk · 3085 XE · 678 stemmen · PVV 28%
- Gymzaal Krabbendijkestraat Pendrecht · 3086 LW · 656 stemmen · DENK 27%
- Gymzaal Hijkerveld Zuidwijk · 3085 PA · 621 stemmen · DENK 26%
- Huis van de Wijk Carnisse Carnisse · 3083 PW · 592 stemmen · PVV 22%
- Gymzaal Herkingenstraat Pendrecht · 3086 BJ · 588 stemmen · PVV 24%
- Gymzaal Steven Stemerdingschool Zuidwijk · 3085 TG · 574 stemmen · PVV 26%
- De Nieuwe Nachtegaal Oud Charlois · 3082 ZE · 559 stemmen · PVV 19%
- Huis van de Wijk Millinxparkhuis Tarwewijk · 3081 PE · 559 stemmen · DENK 24%
- Victory Outreach Kerk Rotterdam Tarwewijk · 3081 CN · 553 stemmen · PVV 19%
- Waelestein Oud Charlois · 3082 PX · 538 stemmen · PVV 22%
- Huis van de Wijk Oud-Charlois Oud Charlois · 3082 CE · 523 stemmen · DENK 21%
- Hoornbeeck College Zuiderpark · 3084 NA · 519 stemmen · PVV 20%
- Gymzaal Herkingenstraat Pendrecht · 3086 BJ · 514 stemmen · DENK 25%
- HDV Laleli Moskee Carnisse · 3083 KZ · 506 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- Huis van de Wijk Oud-Charlois Oud Charlois · 3082 CE · 503 stemmen · DENK 25%
- House of Praise Tarwewijk · 3081 VR · 501 stemmen · DENK 36%
- Gymzaal Zwartewaalstraat Tarwewijk · 3081 HZ · 492 stemmen · DENK 24%
- HDV Laleli Moskee Carnisse · 3083 KZ · 492 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
- Oiko Zuidwijk · 3085 CG · 484 stemmen · PVV 27%
- Wielewaalhuis Wielewaal · 3084 PE · 451 stemmen · PVV 25%
- Wijk- en Speeltuinvereniging Tarwewijk Tarwewijk · 3081 XB · 389 stemmen · DENK 19%
- The Capital Carnisse · 3083 MD · 275 stemmen · DENK 17%
- Sonneburgh Groene Kruisweg Wielewaal · 3084 LM · 182 stemmen · PVV 23%
Andere wijken in Rotterdam
- Prins Alexander 48.298 stemmen · PVV 18%
- Feijenoord 28.238 stemmen · DENK 22%
- Delfshaven 27.640 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- Rotterdam Centrum 27.268 stemmen · D66 27%
- Noord 24.801 stemmen · D66 25%
- Hillegersberg-Schiebroek 24.501 stemmen · D66 25%
- Kralingen-Crooswijk 24.118 stemmen · D66 24%
- IJsselmonde 22.811 stemmen · PVV 25%
- Hoogvliet 15.549 stemmen · PVV 30%
- Overschie 9.493 stemmen · D66 19%
- Hoek van Holland 6.528 stemmen · PVV 24%
- Rozenburg 6.334 stemmen · PVV 29%
- Pernis 2.556 stemmen · PVV 32%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.