Stembureau Voetbalvereniging Sparta in Rotterdam (2022)
Postcode 3056 PD · Wijk Hillegersberg-Schiebroek
Hier waren 638 kiezers toegelaten (0,3% van alle toegelaten kiezers in Rotterdam) en zijn 635 geldige stemmen uitgebracht. Leefbaar Rotterdam werd hier de grootste met 21,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Leefbaar Rotterdam | 137 | 21,6% | 20,1% | +1,5 pp | 0,3% |
| D66 | 125 | 19,7% | 9,9% | +9,8 pp | 0,6% |
| VVD | 122 | 19,2% | 11,3% | +8,0 pp | 0,5% |
| GROENLINKS | 62 | 9,8% | 10,0% | −0,2 pp | 0,3% |
| PvdA | 43 | 6,8% | 8,6% | −1,8 pp | 0,3% |
| Volt | 26 | 4,1% | 5,2% | −1,1 pp | 0,3% |
| CDA | 23 | 3,6% | 2,9% | +0,7 pp | 0,4% |
| ChristenUnie | 19 | 3,0% | 3,4% | −0,4 pp | 0,3% |
| Partij voor de Dieren | 18 | 2,8% | 4,3% | −1,5 pp | 0,2% |
| 50PLUS | 18 | 2,8% | 3,6% | −0,8 pp | 0,2% |
| Forum voor Democratie | 11 | 1,7% | 2,3% | −0,6 pp | 0,2% |
| Jong Rotterdam | 10 | 1,6% | 1,1% | +0,4 pp | 0,4% |
| BIJ1 | 8 | 1,3% | 4,1% | −2,9 pp | 0,1% |
| Socialisten 010 | 5 | 0,8% | 1,0% | −0,2 pp | 0,2% |
| SP | 4 | 0,6% | 2,9% | −2,3 pp | 0,1% |
| DENK | 3 | 0,5% | 7,8% | −7,4 pp | 0,0% |
| JEZUS LEEFT | 1 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp | 0,2% |
| Wij Kleurrijk Rotterdam | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| Lijst Meeuwissen | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| Beweging Armoedebestrijding Rotterdam | 0 | 0,0% | 0,7% | −0,7 pp | 0,0% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Rotterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Chantal Zeegers (D66) · 91 stemmen · 14,3% van alle stemmen hier
- Vincent Karremans (VVD) · 73 stemmen · 11,5% van alle stemmen hier
- Robert Simons (Leefbaar Rotterdam) · 57 stemmen · 9,0% van alle stemmen hier
- Judith Bokhove (GROENLINKS) · 36 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- Ingrid Coenradie (Leefbaar Rotterdam) · 27 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Dieke van Groningen-de Haas (VVD) · 24 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Richard Moti (PvdA) · 17 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Christine Eskes (CDA) · 16 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Imane Elfilali (Volt) · 15 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Sarah Reitema (PvdA) · 13 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Joan Nunnely (D66) · 12 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Mina Morkoç (GROENLINKS) · 11 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Ellen Verkoelen (50PLUS) · 11 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Joost Eerdmans (Leefbaar Rotterdam) · 10 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Tjalling Vonk (ChristenUnie) · 9 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +9,8 pp meer dan gemiddeld in Rotterdam.
- Qua gewicht is dit het 62e van de 529 stembureaus: 0,3% van alle geldige stemmen in Rotterdam en 0,0092% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 313 stemmen in Rotterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 550 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 88 |
| Toegelaten kiezers | 638 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 637 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,3%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,31% van de stembiljetten, tegen 1,07% in Rotterdam en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Rotterdam
- Sportfondsen Rotterdam Noord 637 stemmen · GROENLINKS 20%
- Huis van de Wijk aan de Kade 634 stemmen · Leefbaar Rotterdam 14%
- Joliottoren 638 stemmen · Leefbaar Rotterdam 38%
- Te Hoogerbrugge I 634 stemmen · Leefbaar Rotterdam 33%
- In de Lugt 638 stemmen · Leefbaar Rotterdam 24%
- Gymzaal Vrijeschool Rotterdam-West 633 stemmen · GROENLINKS 23%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.