Stembureau Te Hoogerbrugge I in Rotterdam
Postcode 3069 KG
Hier waren 893 kiezers toegelaten (0,4% van alle toegelaten kiezers in Rotterdam) en zijn 887 geldige stemmen uitgebracht. Leefbaar Rotterdam werd hier de grootste met 33,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Leefbaar Rotterdam | 293 | 33,0% | 20,5% | +12,5 pp | 0,7% |
| GroenLinks-PvdA | 142 | 16,0% | 22,0% | −6,0 pp | 0,3% |
| VVD | 83 | 9,4% | 9,6% | −0,2 pp | 0,4% |
| D66 | 82 | 9,2% | 10,7% | −1,5 pp | 0,4% |
| 50PLUS | 72 | 8,1% | 2,6% | +5,5 pp | 1,3% |
| CDA | 45 | 5,1% | 3,4% | +1,7 pp | 0,6% |
| ChristenUnie | 33 | 3,7% | 2,4% | +1,3 pp | 0,7% |
| Forum voor Democratie | 28 | 3,2% | 4,8% | −1,7 pp | 0,3% |
| JOU, Lijst Verkoelen | 21 | 2,4% | 1,1% | +1,2 pp | 0,9% |
| SP | 19 | 2,1% | 2,4% | −0,3 pp | 0,4% |
| Partij voor de Dieren | 15 | 1,7% | 3,0% | −1,3 pp | 0,2% |
| SGP | 15 | 1,7% | 0,8% | +0,9 pp | 0,9% |
| DENK | 13 | 1,5% | 8,8% | −7,3 pp | 0,1% |
| Rotterdam NEXT | 10 | 1,1% | 1,2% | −0,0 pp | 0,4% |
| Volt | 6 | 0,7% | 2,9% | −2,2 pp | 0,1% |
| PARTIJvdSPORT | 5 | 0,6% | 0,4% | +0,2 pp | 0,6% |
| Vrede voor Dieren | 3 | 0,3% | 0,4% | −0,1 pp | 0,3% |
| Wij van de Wijk | 2 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp | 0,3% |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 2,0% | −2,0 pp | 0,0% |
| (PBAR) Beweging Armoedebestrijding | 0 | 0,0% | 0,4% | −0,4 pp | 0,0% |
| Wij Kleurrijk Rotterdam | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| Blanco | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Rotterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Ronald Buijt (Leefbaar Rotterdam) · 142 stemmen · 16,0% van alle stemmen hier
- Chantal Zeegers (D66) · 65 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
- Jeroen Postma (GroenLinks-PvdA) · 60 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
- Tim Versnel (VVD) · 58 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
- Ilse van der Meer (Leefbaar Rotterdam) · 54 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Sarah Reitema (GroenLinks-PvdA) · 43 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- René Segers-Hoogendoorn (CDA) · 36 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Sjef Siemons (50PLUS) · 34 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Gerben van Dijk (ChristenUnie) · 28 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Daan Hamhuis (Forum voor Democratie) · 21 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Benvenido van Schaik (Leefbaar Rotterdam) · 19 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Robert van Klaveren (Leefbaar Rotterdam) · 16 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Ingrid Coenradie (Leefbaar Rotterdam) · 15 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Ellen Verkoelen (JOU, Lijst Verkoelen) · 13 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Joost Eerdmans (Leefbaar Rotterdam) · 12 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Leefbaar Rotterdam haalde hier +12,5 pp meer dan gemiddeld in Rotterdam.
- Qua gewicht is dit het 45e van de 358 stembureaus: 0,4% van alle geldige stemmen in Rotterdam en 0,0116% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 238 stemmen in Rotterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 810 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 83 |
| Toegelaten kiezers | 893 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 893 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 6 (0,7%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,67% van de stembiljetten, tegen 0,90% in Rotterdam en 0,58% in heel Nederland.
Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: toegelaten kiezers opnieuw vastgesteld; onderzocht vanwege andere reden; stembiljetten deels herteld. De stembiljetten zijn dus (deels) opnieuw geteld.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Rotterdam
- Thuis in West 893 stemmen · GroenLinks-PvdA 35%
- Basisschool De Pijler 880 stemmen · GroenLinks-PvdA 31%
- Prinsekerk 893 stemmen · GroenLinks-PvdA 37%
- Tijdelijke locatie Centraal Station 877 stemmen · GroenLinks-PvdA 32%
- Recreatiecentrum Oostervant 897 stemmen · GroenLinks-PvdA 41%
- Erasmus University College 876 stemmen · GroenLinks-PvdA 28%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.