Hoe stemde Langdonk in Roosendaal in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Langdonk-Oost

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 2 stembureaus in Langdonk 1.600 geldige stemmen uitgebracht (3,9% van alle stemmen in Roosendaal). PVV werd hier de grootste met 30,8%. Vergeleken met heel Roosendaal scoorden DENK (+3,7 pp) en PVV (+1,0 pp) hier hoger en VVD (−2,2 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 493 30,8% 29,8% +1,0 pp
VVD 263 16,4% 18,7% −2,2 pp
Nieuw Sociaal Contract 184 11,5% 13,2% −1,7 pp
GroenLinks-PvdA 180 11,3% 10,9% +0,3 pp
DENK 119 7,4% 3,7% +3,7 pp
D66 70 4,4% 5,2% −0,8 pp
Forum voor Democratie 58 3,6% 2,2% +1,4 pp
SP 52 3,3% 3,8% −0,5 pp
BBB 48 3,0% 3,6% −0,6 pp
CDA 48 3,0% 3,2% −0,2 pp
ChristenUnie 19 1,2% 0,5% +0,7 pp
Partij voor de Dieren 17 1,1% 1,5% −0,4 pp
Volt 10 0,6% 1,0% −0,4 pp
50PLUS 9 0,6% 0,6% −0,0 pp
JA21 9 0,6% 0,8% −0,2 pp
BIJ1 5 0,3% 0,1% +0,2 pp
BVNL / Groep Van Haga 5 0,3% 0,5% −0,2 pp
Splinter 3 0,2% 0,1% +0,1 pp
SGP 3 0,2% 0,1% +0,1 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 2 0,1% 0,0% +0,1 pp
Piratenpartij - De Groenen 2 0,1% 0,1% +0,0 pp
Politieke Partij voor Basisinkomen 1 0,1% 0,0% +0,0 pp
LP 0 0,0% 0,0% −0,0 pp
Nederland met een PLAN 0 0,0% 0,0% −0,0 pp
PartijvdSport 0 0,0% 0,1% −0,1 pp
Samen voor Nederland 0 0,0% 0,1% −0,1 pp

Stembureaus in Langdonk

Andere wijken in Roosendaal

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Roosendaal · Alle stembureaus