Hoe stemde Groot Kroeven in Roosendaal in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Kroeven-Noordwest, Kroeven-Zuidoost, Kroeven-Noordoost
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 5 stembureaus in Groot Kroeven 5.055 geldige stemmen uitgebracht (12,1% van alle stemmen in Roosendaal). PVV werd hier de grootste met 23,0%. Vergeleken met heel Roosendaal scoorden DENK (+2,7 pp) en GroenLinks-PvdA (+1,6 pp) hier hoger en VVD (−2,9 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 1.162 | 23,0% | 21,5% | +1,5 pp |
| VVD | 744 | 14,7% | 17,6% | −2,9 pp |
| D66 | 696 | 13,8% | 14,9% | −1,1 pp |
| CDA | 632 | 12,5% | 12,0% | +0,5 pp |
| GroenLinks-PvdA | 522 | 10,3% | 8,8% | +1,6 pp |
| DENK | 336 | 6,6% | 4,0% | +2,7 pp |
| JA21 | 300 | 5,9% | 7,3% | −1,4 pp |
| Forum voor Democratie | 181 | 3,6% | 4,5% | −0,9 pp |
| SP | 118 | 2,3% | 1,7% | +0,7 pp |
| 50PLUS | 111 | 2,2% | 2,1% | +0,1 pp |
| BBB | 80 | 1,6% | 2,2% | −0,6 pp |
| Partij voor de Dieren | 60 | 1,2% | 1,2% | −0,0 pp |
| ChristenUnie | 27 | 0,5% | 0,4% | +0,1 pp |
| Volt | 18 | 0,4% | 0,5% | −0,2 pp |
| SGP | 18 | 0,4% | 0,2% | +0,2 pp |
| NSC | 12 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp |
| DE LINIE | 9 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp |
| BIJ1 | 9 | 0,2% | 0,1% | +0,0 pp |
| BVNL | 8 | 0,2% | 0,2% | −0,0 pp |
| Vrede voor Dieren | 5 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Piratenpartij | 4 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| NL PLAN | 2 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| Vrij Verbond | 1 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Groot Kroeven
- Stembureau KPO Basisschool Vondel Kroeven-Noordwest · 4707 AG · 1.189 stemmen · PVV 23%
- Stembureau De Wieken Kroeven-Zuidoost · 4707 CC · 1.069 stemmen · PVV 24%
- Stembureau De Eglantier Kroeven-Noordwest · 4707 AA · 987 stemmen · PVV 20%
- Stembureau De Wieken Kroeven-Zuidoost · 4707 CC · 952 stemmen · PVV 24%
- Stembureau Residentie De Kroeven Kroeven-Noordoost · 4707 BM · 858 stemmen · PVV 25%
Andere wijken in Roosendaal
- Tolberg 8.040 stemmen · PVV 21%
- Kortendijk 6.959 stemmen · PVV 20%
- Noord 3.517 stemmen · PVV 26%
- Centrum 3.483 stemmen · VVD 18%
- Wouw 3.220 stemmen · VVD 22%
- Oost 3.127 stemmen · PVV 20%
- West 2.706 stemmen · PVV 26%
- Langdonk 1.588 stemmen · PVV 23%
- Nispen 1.152 stemmen · VVD 25%
- Heerle 1.125 stemmen · PVV 23%
- Wouwse Plantage 851 stemmen · PVV 22%
- Industriegebieden 678 stemmen · PVV 25%
- Moerstraten 427 stemmen · PVV 21%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.