Stembureau Vondelschool in Roosendaal (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Postcode 4707 AG · Wijk Groot Kroeven

Hier waren 746 kiezers toegelaten (2,6% van alle toegelaten kiezers in Roosendaal) en zijn 740 geldige stemmen uitgebracht. VRIJE LIBERALE PARTIJ (V.L.P.) werd hier de grootste met 20,3% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
VRIJE LIBERALE PARTIJ (V.L.P.) 150 20,3% 17,0% +3,3 pp 3,1%
Roosendaalse Lijst 146 19,7% 22,3% −2,6 pp 2,3%
SP 86 11,6% 8,5% +3,1 pp 3,6%
CDA 84 11,4% 11,9% −0,5 pp 2,5%
VVD 68 9,2% 13,3% −4,1 pp 1,8%
GROENLINKS 60 8,1% 8,8% −0,7 pp 2,4%
PvdA 43 5,8% 5,8% +0,0 pp 2,6%
D66 41 5,5% 5,7% −0,2 pp 2,6%
ChristenUnie 30 4,1% 2,6% +1,5 pp 4,1%
ND 29 3,9% 3,4% +0,5 pp 3,0%
PVC 3 0,4% 0,7% −0,3 pp 1,5%
Blanco4Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig2Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Roosendaal, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Toine Theunis (Roosendaalse Lijst) · 72 stemmen · 9,7% van alle stemmen hier
  2. Arwen van Gestel (VRIJE LIBERALE PARTIJ (V.L.P.)) · 69 stemmen · 9,3% van alle stemmen hier
  3. Adriënne Maas-Cleeren (SP) · 61 stemmen · 8,2% van alle stemmen hier
  4. Robert Breedveld (CDA) · 43 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
  5. Klaar Koenraad (GROENLINKS) · 26 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
  6. Michael Yap (PvdA) · 23 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  7. Alex Raggers (D66) · 21 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  8. Jan den Boer (VRIJE LIBERALE PARTIJ (V.L.P.)) · 20 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  9. Karen Suijkerbuijk-Ader (ChristenUnie) · 19 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  10. Evelien van der Star-Deijkers (VRIJE LIBERALE PARTIJ (V.L.P.)) · 18 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  11. Rien Oosterbos (Roosendaalse Lijst) · 17 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  12. Jac Wezenbeek (VVD) · 17 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  13. Cees Lok (VVD) · 14 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  14. Naima El Azzouzi (GROENLINKS) · 14 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  15. Inge Raaijmakers (Roosendaalse Lijst) · 13 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −4,1 pp minder dan gemiddeld in Roosendaal.
  • Qua gewicht is dit het 9e van de 43 stembureaus: 2,6% van alle geldige stemmen in Roosendaal en 0,0110% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 38 stemmen in Roosendaal komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen681
Geldige volmachtbewijzen65
Toegelaten kiezers746
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)746
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig6 (0,8%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,80% van de stembiljetten, tegen 0,97% in Roosendaal en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Roosendaal

Alle stembureaus in Roosendaal

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.