Stembureau NS Station in Roosendaal (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Postcode 4702 VX · Wijk Centrum

Hier waren 633 kiezers toegelaten (2,2% van alle toegelaten kiezers in Roosendaal) en zijn 628 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 18,5% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GROENLINKS 116 18,5% 8,8% +9,7 pp 4,7%
VVD 114 18,2% 13,3% +4,8 pp 3,0%
Roosendaalse Lijst 98 15,6% 22,3% −6,7 pp 1,6%
VRIJE LIBERALE PARTIJ (V.L.P.) 59 9,4% 17,0% −7,6 pp 1,2%
D66 59 9,4% 5,7% +3,7 pp 3,7%
CDA 56 8,9% 11,9% −3,0 pp 1,7%
PvdA 46 7,3% 5,8% +1,5 pp 2,8%
SP 36 5,7% 8,5% −2,7 pp 1,5%
ND 27 4,3% 3,4% +0,9 pp 2,8%
ChristenUnie 14 2,2% 2,6% −0,4 pp 1,9%
PVC 3 0,5% 0,7% −0,2 pp 1,5%
Blanco3Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig2Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Roosendaal, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Klaar Koenraad (GROENLINKS) · 69 stemmen · 11,0% van alle stemmen hier
  2. Toine Theunis (Roosendaalse Lijst) · 54 stemmen · 8,6% van alle stemmen hier
  3. Alex Raggers (D66) · 32 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
  4. Arwen van Gestel (VRIJE LIBERALE PARTIJ (V.L.P.)) · 31 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
  5. Cees Lok (VVD) · 30 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
  6. Robert Breedveld (CDA) · 28 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
  7. Naima El Azzouzi (GROENLINKS) · 27 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
  8. Michael Yap (PvdA) · 25 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
  9. Adriënne Maas-Cleeren (SP) · 21 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  10. Kees Verstraten (VVD) · 17 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  11. Tonny de Groen (VVD) · 14 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  12. Ton Schijvenaars (ND) · 14 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  13. Inge Raaijmakers (Roosendaalse Lijst) · 12 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  14. Karen Suijkerbuijk-Ader (ChristenUnie) · 12 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  15. Evelien van der Star-Deijkers (VRIJE LIBERALE PARTIJ (V.L.P.)) · 10 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +9,7 pp meer dan gemiddeld in Roosendaal.
  • Qua gewicht is dit het 28e van de 43 stembureaus: 2,2% van alle geldige stemmen in Roosendaal en 0,0093% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 45 stemmen in Roosendaal komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen588
Geldige volmachtbewijzen45
Toegelaten kiezers633
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)633
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig5 (0,8%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,79% van de stembiljetten, tegen 0,97% in Roosendaal en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Roosendaal

Alle stembureaus in Roosendaal

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.