Stembureau Moeder Godskerk in Roosendaal (2022)
Postcode 4707 AW · Wijk Groot Kroeven
Hier waren 540 kiezers toegelaten (2,1% van alle toegelaten kiezers in Roosendaal) en zijn 538 geldige stemmen uitgebracht. VLP Roosendaal werd hier de grootste met 24,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VLP Roosendaal | 130 | 24,2% | 27,1% | −3,0 pp | 1,9% |
| Roosendaalse Lijst | 90 | 16,7% | 17,4% | −0,6 pp | 2,0% |
| GROENLINKS | 62 | 11,5% | 9,8% | +1,7 pp | 2,5% |
| CDA | 60 | 11,2% | 9,7% | +1,4 pp | 2,4% |
| VVD | 58 | 10,8% | 10,8% | −0,0 pp | 2,1% |
| PvdA | 45 | 8,4% | 6,6% | +1,7 pp | 2,7% |
| Burgerbelangen Roosendaal | 24 | 4,5% | 4,3% | +0,2 pp | 2,2% |
| D66 | 22 | 4,1% | 4,9% | −0,8 pp | 1,8% |
| Vitaal Liberaal | 21 | 3,9% | 3,0% | +0,9 pp | 2,8% |
| ChristenUnie | 13 | 2,4% | 2,3% | +0,1 pp | 2,2% |
| Forum voor Democratie | 13 | 2,4% | 4,1% | −1,7 pp | 1,3% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Roosendaal, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Arwen van Gestel (VLP Roosendaal) · 35 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
- Inge Raaijmakers (Roosendaalse Lijst) · 34 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
- Sanneke Vermeulen (VVD) · 33 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Klaar Koenraad (GROENLINKS) · 31 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- Evelien van der Star-Deijkers (VLP Roosendaal) · 29 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Nicole Roeken (CDA) · 22 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Björn Rommens (PvdA) · 19 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Jac Wezenbeek (Vitaal Liberaal) · 15 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Selda Bozkurt (Burgerbelangen Roosendaal) · 14 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Chahira Mediani (GROENLINKS) · 13 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Sjef van Dorst (Roosendaalse Lijst) · 10 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Frank Roks (VLP Roosendaal) · 10 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Eric de Regt (VLP Roosendaal) · 9 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Paul Klaver (PvdA) · 9 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- C.S.A. van Leerzem (Forum voor Democratie) · 9 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VLP Roosendaal haalde hier −3,0 pp minder dan gemiddeld in Roosendaal.
- Qua gewicht is dit het 18e van de 57 stembureaus: 2,1% van alle geldige stemmen in Roosendaal en 0,0078% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 47 stemmen in Roosendaal komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 507 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 33 |
| Toegelaten kiezers | 540 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 540 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,4%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,37% van de stembiljetten, tegen 0,40% in Roosendaal en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Roosendaal
- Nisipa 546 stemmen · CDA 36%
- De Bergspil 505 stemmen · VLP Roosendaal 27%
- De Spil 555 stemmen · Roosendaalse Lijst 51%
- Sterrebos 490 stemmen · VLP Roosendaal 23%
- Cultuurhuis de Suite 558 stemmen · VLP Roosendaal 24%
- Parrotia 486 stemmen · VLP Roosendaal 24%
Alle stembureaus in Roosendaal
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.