Stembureau Buurtcentrum Kalsdonk in Roosendaal (2022)
Postcode 4702 RH · Wijk Noord
Hier waren 434 kiezers toegelaten (1,7% van alle toegelaten kiezers in Roosendaal) en zijn 425 geldige stemmen uitgebracht. VLP Roosendaal werd hier de grootste met 18,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VLP Roosendaal | 80 | 18,8% | 27,1% | −8,3 pp | 1,2% |
| Roosendaalse Lijst | 64 | 15,1% | 17,4% | −2,3 pp | 1,5% |
| GROENLINKS | 61 | 14,4% | 9,8% | +4,5 pp | 2,4% |
| Burgerbelangen Roosendaal | 58 | 13,6% | 4,3% | +9,4 pp | 5,4% |
| PvdA | 41 | 9,6% | 6,6% | +3,0 pp | 2,4% |
| Forum voor Democratie | 33 | 7,8% | 4,1% | +3,7 pp | 3,2% |
| D66 | 32 | 7,5% | 4,9% | +2,6 pp | 2,6% |
| VVD | 19 | 4,5% | 10,8% | −6,3 pp | 0,7% |
| CDA | 18 | 4,2% | 9,7% | −5,5 pp | 0,7% |
| ChristenUnie | 12 | 2,8% | 2,3% | +0,5 pp | 2,1% |
| Vitaal Liberaal | 7 | 1,6% | 3,0% | −1,3 pp | 0,9% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 6 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Roosendaal, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Arwen van Gestel (VLP Roosendaal) · 34 stemmen · 8,0% van alle stemmen hier
- Naima El Azzouzi (GROENLINKS) · 27 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
- Selda Bozkurt (Burgerbelangen Roosendaal) · 27 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
- Klaar Koenraad (GROENLINKS) · 22 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- C.S.A. van Leerzem (Forum voor Democratie) · 21 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Mikail Tekindemir (Roosendaalse Lijst) · 20 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Gul Tevkir (D66) · 18 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Björn Rommens (PvdA) · 17 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Inge Raaijmakers (Roosendaalse Lijst) · 16 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Sanneke Vermeulen (VVD) · 14 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Evelien van der Star-Deijkers (VLP Roosendaal) · 9 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Wilbert Brouwers (VLP Roosendaal) · 9 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Karen Suijkerbuijk-Ader (ChristenUnie) · 9 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- D.C.C.W. Kerseboom (Forum voor Democratie) · 8 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Serife Dogan (Burgerbelangen Roosendaal) · 8 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Burgerbelangen Roosendaal haalde hier +9,4 pp meer dan gemiddeld in Roosendaal.
- Qua gewicht is dit het 32e van de 57 stembureaus: 1,7% van alle geldige stemmen in Roosendaal en 0,0062% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 60 stemmen in Roosendaal komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 368 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 66 |
| Toegelaten kiezers | 434 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 434 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 9 (2,1%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 2,07% van de stembiljetten, tegen 0,40% in Roosendaal en 0,55% in heel Nederland. Dat is opvallend veel.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Roosendaal
- De Wieken 430 stemmen · VLP Roosendaal 27%
- Wiekendael 421 stemmen · VLP Roosendaal 26%
- De Levensschool 433 stemmen · VLP Roosendaal 23%
- RSC Alliance 419 stemmen · VLP Roosendaal 23%
- Moeder Godskerk 436 stemmen · VLP Roosendaal 26%
- RKSV Cluzona 410 stemmen · VLP Roosendaal 46%
Alle stembureaus in Roosendaal
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.