Hoe stemde Maasniel in Roermond in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Kern Maasniel, Tegelarijeveld-Broekhin, Leeuwen
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 4 stembureaus in Maasniel 4.011 geldige stemmen uitgebracht (12,4% van alle stemmen in Roermond). PVV werd hier de grootste met 24,2%. Vergeleken met heel Roermond scoorden CDA (+1,4 pp) en VVD (+0,9 pp) hier hoger en DENK (−1,6 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 970 | 24,2% | 23,9% | +0,3 pp |
| VVD | 620 | 15,5% | 14,6% | +0,9 pp |
| D66 | 613 | 15,3% | 15,6% | −0,3 pp |
| CDA | 493 | 12,3% | 10,9% | +1,4 pp |
| GroenLinks-PvdA | 419 | 10,4% | 10,9% | −0,5 pp |
| JA21 | 250 | 6,2% | 5,9% | +0,4 pp |
| Forum voor Democratie | 195 | 4,9% | 4,8% | +0,1 pp |
| DENK | 86 | 2,1% | 3,8% | −1,6 pp |
| BBB | 84 | 2,1% | 1,6% | +0,5 pp |
| SP | 74 | 1,8% | 2,1% | −0,2 pp |
| 50PLUS | 59 | 1,5% | 1,6% | −0,1 pp |
| Partij voor de Dieren | 59 | 1,5% | 1,7% | −0,3 pp |
| Volt | 35 | 0,9% | 0,8% | +0,0 pp |
| NSC | 19 | 0,5% | 0,4% | +0,1 pp |
| BIJ1 | 10 | 0,2% | 0,3% | −0,0 pp |
| ChristenUnie | 7 | 0,2% | 0,4% | −0,2 pp |
| Vrede voor Dieren | 7 | 0,2% | 0,2% | −0,0 pp |
| BVNL | 4 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Piratenpartij | 4 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| DE LINIE | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| LP | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| SGP | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Maasniel
- Café-zaal De Ster Kern Maasniel · 6042 JK · 1.750 stemmen · PVV 19%
- Wijkgebouw Tegelarijveld Tegelarijeveld-Broekhin · 6042 XW · 780 stemmen · PVV 33%
- 't Brikkenhoes Kern Maasniel · 6042 GZ · 759 stemmen · PVV 23%
- Café Zaal Aad Leeuwe Leeuwen · 6041 AK · 722 stemmen · PVV 28%
Andere wijken in Roermond
- Centrum 6.550 stemmen · D66 20%
- Herten 5.649 stemmen · VVD 21%
- Swalmen 5.104 stemmen · PVV 31%
- Roermond-Oost 3.204 stemmen · PVV 26%
- Roermond-Zuid 2.739 stemmen · PVV 30%
- Donderberg 2.717 stemmen · PVV 28%
- Hoogvonderen 1.640 stemmen · PVV 35%
- Asenray 678 stemmen · PVV 32%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.