Stembureau Zalencentrum De Donderie in Roermond (2022)
Postcode 6043 JA · Wijk Donderberg
Hier waren 539 kiezers toegelaten (2,4% van alle toegelaten kiezers in Roermond) en zijn 533 geldige stemmen uitgebracht. Liberale Volkspartij Roermond werd hier de grootste met 38,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Liberale Volkspartij Roermond | 204 | 38,3% | 31,8% | +6,5 pp | 2,8% |
| GROENLINKS | 96 | 18,0% | 15,9% | +2,1 pp | 2,7% |
| CDA | 58 | 10,9% | 10,3% | +0,6 pp | 2,5% |
| SP | 34 | 6,4% | 3,5% | +2,9 pp | 4,3% |
| VVD | 32 | 6,0% | 6,5% | −0,5 pp | 2,2% |
| PvdA | 29 | 5,4% | 5,9% | −0,5 pp | 2,2% |
| D66 | 25 | 4,7% | 6,5% | −1,8 pp | 1,7% |
| 25 | 4,7% | 2,3% | +2,4 pp | 4,9% | |
| Stadspartij Roermond | 24 | 4,5% | 6,8% | −2,3 pp | 1,6% |
| DS | 4 | 0,8% | 10,0% | −9,2 pp | 0,2% |
| DFP | 2 | 0,4% | 0,5% | −0,1 pp | 1,7% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Roermond, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marianne Smitsmans-Burhenne (GROENLINKS) · 63 stemmen · 11,8% van alle stemmen hier
- Jos van Rey (Liberale Volkspartij Roermond) · 37 stemmen · 6,9% van alle stemmen hier
- Dré Peters (Liberale Volkspartij Roermond) · 34 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
- Turgut Çelebi (Liberale Volkspartij Roermond) · 28 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Ben Peters (Liberale Volkspartij Roermond) · 25 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Musa Arslan () · 25 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Faruk Aslankurt (CDA) · 20 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Aijiththan Loganathan (Liberale Volkspartij Roermond) · 17 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Jorge Wolters Gregório (SP) · 17 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Angely Waajen-Crins (CDA) · 16 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Dirk Franssen (Liberale Volkspartij Roermond) · 14 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Resi Coumans (Stadspartij Roermond) · 14 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Lynn Rulkens (PvdA) · 14 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Victor Cillekens (VVD) · 13 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Michael Kalthoff (D66) · 11 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: DS haalde hier −9,2 pp minder dan gemiddeld in Roermond.
- Qua gewicht is dit het 16e van de 48 stembureaus: 2,4% van alle geldige stemmen in Roermond en 0,0077% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 42 stemmen in Roermond komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 467 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 72 |
| Toegelaten kiezers | 539 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 539 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 6 (1,1%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,11% van de stembiljetten, tegen 0,62% in Roermond en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Roermond
- 't Brikkenhoes 536 stemmen · Liberale Volkspartij Roermond 30%
- Gemeenschapshuis De Robijn 517 stemmen · DS 59%
- Café Zaal Aad Leeuwe 538 stemmen · Liberale Volkspartij Roermond 37%
- Sporthal Donderberg 507 stemmen · Liberale Volkspartij Roermond 56%
- Basisschool Lambertus 553 stemmen · DS 63%
- Het Witte Kerkje 500 stemmen · Liberale Volkspartij Roermond 37%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.