Stembureau Wijkaccommodatie 'Het Trefpunt' in Roermond (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Hier waren 555 kiezers toegelaten (2,2% van alle toegelaten kiezers in Roermond) en zijn 551 geldige stemmen uitgebracht. LVR werd hier de grootste met 44,6% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
LVR 246 44,6% 26,6% +18,1 pp 3,7%
GROENLINKS 78 14,2% 18,9% −4,7 pp 1,6%
CDA 54 9,8% 15,3% −5,5 pp 1,4%
DENK 36 6,5% 3,3% +3,2 pp 4,3%
Partij voor Leefbaarheid en Democratie 31 5,6% 1,8% +3,8 pp 6,6%
Stadspartij Roermond 25 4,5% 3,5% +1,1 pp 2,8%
VVD 23 4,2% 8,0% −3,8 pp 1,1%
SP 23 4,2% 4,0% +0,1 pp 2,2%
PvdA 20 3,6% 2,4% +1,2 pp 3,2%
D66 9 1,6% 5,6% −4,0 pp 0,6%
DS 3 0,5% 10,1% −9,5 pp 0,1%
3 0,5% 0,4% +0,1 pp 2,7%
Blanco2Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig2Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Roermond, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Dré Peters (LVR) · 88 stemmen · 16,0% van alle stemmen hier
  2. Marianne Smitsmans-Burhenne (GROENLINKS) · 69 stemmen · 12,5% van alle stemmen hier
  3. Jos van Rey (LVR) · 30 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
  4. Aijiththan Loganathan (LVR) · 26 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
  5. Cor Bosman (Partij voor Leefbaarheid en Democratie) · 26 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
  6. Selami Coşkun (DENK) · 24 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
  7. Ben Peters (LVR) · 23 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
  8. Marc Breugelmans (CDA) · 21 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
  9. Kadri Soğukçeşme (LVR) · 16 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  10. Sabrina Keuren-de Wit (LVR) · 14 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  11. Raja Fick-El Moussaoui (VVD) · 14 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  12. Mohamed Derkaoui (LVR) · 13 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  13. Wim Kemp (CDA) · 13 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  14. Angely Waajen-Crins (CDA) · 9 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
  15. Felix van Ballegooij (SP) · 9 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: LVR haalde hier +18,1 pp meer dan gemiddeld in Roermond.
  • Qua gewicht is dit het 25e van de 39 stembureaus: 2,2% van alle geldige stemmen in Roermond en 0,0082% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 46 stemmen in Roermond komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen498
Geldige volmachtbewijzen57
Toegelaten kiezers555
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)555
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig4 (0,7%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,72% van de stembiljetten, tegen 0,75% in Roermond en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Roermond

Alle stembureaus in Roermond

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.