Stembureau Stadhuis vervroegd stemmen in Roermond (2022)
Postcode 6041 EM · Wijk Centrum
Hier waren 590 kiezers toegelaten (2,6% van alle toegelaten kiezers in Roermond) en zijn 584 geldige stemmen uitgebracht. Liberale Volkspartij Roermond werd hier de grootste met 32,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Liberale Volkspartij Roermond | 189 | 32,4% | 31,8% | +0,6 pp | 2,6% |
| GROENLINKS | 126 | 21,6% | 15,9% | +5,6 pp | 3,5% |
| CDA | 66 | 11,3% | 10,3% | +1,0 pp | 2,8% |
| Stadspartij Roermond | 55 | 9,4% | 6,8% | +2,6 pp | 3,6% |
| VVD | 46 | 7,9% | 6,5% | +1,4 pp | 3,1% |
| D66 | 40 | 6,8% | 6,5% | +0,4 pp | 2,7% |
| PvdA | 31 | 5,3% | 5,9% | −0,6 pp | 2,3% |
| SP | 15 | 2,6% | 3,5% | −1,0 pp | 1,9% |
| DS | 10 | 1,7% | 10,0% | −8,3 pp | 0,4% |
| 4 | 0,7% | 2,3% | −1,6 pp | 0,8% | |
| DFP | 2 | 0,3% | 0,5% | −0,2 pp | 1,7% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Roermond, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marianne Smitsmans-Burhenne (GROENLINKS) · 91 stemmen · 15,6% van alle stemmen hier
- Jos van Rey (Liberale Volkspartij Roermond) · 89 stemmen · 15,2% van alle stemmen hier
- Angely Waajen-Crins (CDA) · 31 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Dirk Franssen (Liberale Volkspartij Roermond) · 23 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Resi Coumans (Stadspartij Roermond) · 23 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Dré Peters (Liberale Volkspartij Roermond) · 21 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Marc Breugelmans (CDA) · 20 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Michael Kalthoff (D66) · 14 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Leon Coenen (Stadspartij Roermond) · 14 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Lynn Rulkens (PvdA) · 14 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Bert Achten (Liberale Volkspartij Roermond) · 13 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Vincent Zwijnenberg (VVD) · 11 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Noortje Ververs (Stadspartij Roermond) · 11 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Patricia Vaessen (GROENLINKS) · 10 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Jonathan Felix (VVD) · 10 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: DS haalde hier −8,3 pp minder dan gemiddeld in Roermond.
- Qua gewicht is dit het 9e van de 48 stembureaus: 2,6% van alle geldige stemmen in Roermond en 0,0085% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 39 stemmen in Roermond komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 529 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 61 |
| Toegelaten kiezers | 590 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 591 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +1 |
| Blanco en ongeldig | 7 (1,2%) |
Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 1,18% van de stembiljetten, tegen 0,62% in Roermond en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Roermond
- Wijkaccommodatie De Vlonder 604 stemmen · Liberale Volkspartij Roermond 40%
- Wijkaccommodatie Het Trefpunt 576 stemmen · Liberale Volkspartij Roermond 51%
- Theaterhotel De Oranjerie 657 stemmen · Liberale Volkspartij Roermond 30%
- Zalencentrum De Velderie 566 stemmen · Liberale Volkspartij Roermond 49%
- Gemeenschapshuis 't Sjoolpaad 735 stemmen · Liberale Volkspartij Roermond 26%
- Stadhuis 565 stemmen · Liberale Volkspartij Roermond 29%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.