Stembureau Sportcentrum Swalmen in Roermond (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Hier waren 386 kiezers toegelaten (1,5% van alle toegelaten kiezers in Roermond) en zijn 386 geldige stemmen uitgebracht. DS werd hier de grootste met 57,0% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
DS 220 57,0% 10,1% +46,9 pp 8,6%
LVR 66 17,1% 26,6% −9,5 pp 1,0%
GROENLINKS 34 8,8% 18,9% −10,1 pp 0,7%
CDA 25 6,5% 15,3% −8,9 pp 0,6%
VVD 14 3,6% 8,0% −4,3 pp 0,7%
D66 8 2,1% 5,6% −3,6 pp 0,6%
SP 7 1,8% 4,0% −2,2 pp 0,7%
PvdA 5 1,3% 2,4% −1,1 pp 0,8%
Partij voor Leefbaarheid en Democratie 4 1,0% 1,8% −0,8 pp 0,9%
Stadspartij Roermond 3 0,8% 3,5% −2,7 pp 0,3%
0 0,0% 0,4% −0,4 pp 0,0%
DENK 0 0,0% 3,3% −3,3 pp 0,0%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Roermond, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Jos Tobben (DS) · 51 stemmen · 13,2% van alle stemmen hier
  2. Jos van Rey (LVR) · 39 stemmen · 10,1% van alle stemmen hier
  3. Frans Schreurs (DS) · 36 stemmen · 9,3% van alle stemmen hier
  4. Marianne Smitsmans-Burhenne (GROENLINKS) · 28 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
  5. Ger Julicher (DS) · 26 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
  6. Angela Sanders-Meuter (DS) · 20 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
  7. Bernadette Smeets-Suilen (DS) · 16 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
  8. Dré Peters (LVR) · 14 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
  9. Angely Waajen-Crins (CDA) · 13 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  10. Suzanne Zanders-Smeets (DS) · 13 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  11. Raja Fick-El Moussaoui (VVD) · 10 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  12. Eric Balster (DS) · 9 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  13. Victor Mostart (DS) · 7 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  14. Pierre van Avesaath (DS) · 7 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  15. Ricks Wuts (DS) · 6 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: DS haalde hier +46,9 pp meer dan gemiddeld in Roermond.
  • Qua gewicht is dit het 35e van de 39 stembureaus: 1,5% van alle geldige stemmen in Roermond en 0,0057% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 66 stemmen in Roermond komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen340
Geldige volmachtbewijzen46
Toegelaten kiezers386
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)386
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig0 (0,0%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,75% in Roermond en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Roermond

Alle stembureaus in Roermond

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.