Stembureau De Oranjerie in Roermond (2025)
Postcode 6041 JA · Wijk Centrum
Hier zijn 1.532 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 18,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 277 | 18,1% | 15,6% | +2,5 pp | 5,5% |
| PVV | 271 | 17,7% | 23,9% | −6,2 pp | 3,5% |
| VVD | 204 | 13,3% | 14,6% | −1,3 pp | 4,3% |
| GroenLinks-PvdA | 191 | 12,5% | 10,9% | +1,6 pp | 5,4% |
| CDA | 188 | 12,3% | 10,9% | +1,4 pp | 5,4% |
| JA21 | 102 | 6,7% | 5,9% | +0,8 pp | 5,4% |
| Forum voor Democratie | 87 | 5,7% | 4,8% | +0,9 pp | 5,6% |
| SP | 58 | 3,8% | 2,1% | +1,7 pp | 8,6% |
| Partij voor de Dieren | 36 | 2,3% | 1,7% | +0,6 pp | 6,4% |
| 50PLUS | 27 | 1,8% | 1,6% | +0,2 pp | 5,2% |
| Volt | 20 | 1,3% | 0,8% | +0,5 pp | 7,4% |
| DENK | 18 | 1,2% | 3,8% | −2,6 pp | 1,5% |
| BBB | 13 | 0,8% | 1,6% | −0,7 pp | 2,5% |
| NSC | 11 | 0,7% | 0,4% | +0,3 pp | 8,3% |
| BIJ1 | 10 | 0,7% | 0,3% | +0,4 pp | 11,0% |
| ChristenUnie | 10 | 0,7% | 0,4% | +0,3 pp | 7,9% |
| Piratenpartij | 3 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 10,0% |
| SGP | 2 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 6,1% |
| Vrede voor Dieren | 2 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 3,0% |
| DE LINIE | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 3,4% |
| LP | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 5,0% |
| BVNL | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Roermond, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier −6,2 pp minder dan gemiddeld in Roermond.
- Qua gewicht is dit het 3e van de 34 stembureaus: 4,7% van alle geldige stemmen in Roermond en 0,0147% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 21 stemmen in Roermond komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Roermond
- Wijkaccommodatie De Vlonder 1.640 stemmen · PVV 35%
- Wijkaccommodatie Herteheym 1.516 stemmen · VVD 19%
- Café-zaal De Ster 1.750 stemmen · PVV 19%
- Zalencentrum De Donderie 1.490 stemmen · PVV 28%
- ECI 1.456 stemmen · D66 24%
- Stadhuis 1.411 stemmen · D66 22%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.