Stembureau Petrusschool in Rijswijk (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 2286 RL · Wijk Stervoorde

Hier waren 551 kiezers toegelaten (2,7% van alle toegelaten kiezers in Rijswijk) en zijn 546 geldige stemmen uitgebracht. BVR werd hier de grootste met 21,6% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
BVR 118 21,6% 16,2% +5,5 pp 3,6%
Wij. 86 15,8% 12,9% +2,8 pp 3,2%
RB 85 15,6% 13,6% +2,0 pp 3,1%
GROENLINKS 52 9,5% 14,8% −5,2 pp 1,7%
VVD 45 8,2% 10,7% −2,4 pp 2,1%
CDA 45 8,2% 5,6% +2,6 pp 3,9%
D66 39 7,1% 12,2% −5,1 pp 1,6%
P. Gelijkheid & Rechtvaardigheid 30 5,5% 3,2% +2,3 pp 4,6%
PvdA 29 5,3% 7,1% −1,8 pp 2,0%
ChristenUnie 14 2,6% 3,5% −1,0 pp 1,9%
STOUDT 3 0,5% 0,3% +0,3 pp 5,0%
Blanco1Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig4Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Rijswijk, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Larissa Bentvelzen (BVR) · 68 stemmen · 12,5% van alle stemmen hier
  2. Marc Weterings (RB) · 50 stemmen · 9,2% van alle stemmen hier
  3. Danny van Dam (Wij.) · 44 stemmen · 8,1% van alle stemmen hier
  4. Menno van Enk (CDA) · 30 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
  5. Elze Woudstra (D66) · 26 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
  6. Coen Sleddering (VVD) · 23 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
  7. Mohamed El Majjaoui (P. Gelijkheid & Rechtvaardigheid) · 20 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
  8. Mark Wit (GROENLINKS) · 19 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
  9. Irene Dirkx (Wij.) · 16 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  10. Gijs van Malsen (PvdA) · 15 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  11. Eddy Braam (BVR) · 10 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  12. Jordy Bruin (RB) · 10 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  13. Maaike Harmsen (ChristenUnie) · 10 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  14. Remco Nunnikhoven (BVR) · 9 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
  15. Sam Schwencke (GROENLINKS) · 9 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: BVR haalde hier +5,5 pp meer dan gemiddeld in Rijswijk.
  • Qua gewicht is dit het 19e van de 38 stembureaus: 2,7% van alle geldige stemmen in Rijswijk en 0,0079% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 38 stemmen in Rijswijk komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen488
Geldige volmachtbewijzen63
Toegelaten kiezers551
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)551
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig5 (0,9%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,91% van de stembiljetten, tegen 0,61% in Rijswijk en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Rijswijk

Alle stembureaus in Rijswijk

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.