Stembureau Informatiecentrum RijswijkBuiten in Rijswijk (2022)
Postcode 2286 KC · Wijk Sion
Hier waren 188 kiezers toegelaten (0,9% van alle toegelaten kiezers in Rijswijk) en zijn 188 geldige stemmen uitgebracht. BVR werd hier de grootste met 17,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| BVR | 32 | 17,0% | 16,2% | +0,9 pp | 1,0% |
| GROENLINKS | 29 | 15,4% | 14,8% | +0,7 pp | 1,0% |
| D66 | 29 | 15,4% | 12,2% | +3,2 pp | 1,2% |
| VVD | 25 | 13,3% | 10,7% | +2,6 pp | 1,1% |
| Wij. | 23 | 12,2% | 12,9% | −0,7 pp | 0,9% |
| RB | 18 | 9,6% | 13,6% | −4,0 pp | 0,6% |
| PvdA | 17 | 9,0% | 7,1% | +2,0 pp | 1,2% |
| CDA | 6 | 3,2% | 5,6% | −2,4 pp | 0,5% |
| ChristenUnie | 6 | 3,2% | 3,5% | −0,3 pp | 0,8% |
| P. Gelijkheid & Rechtvaardigheid | 2 | 1,1% | 3,2% | −2,1 pp | 0,3% |
| STOUDT | 1 | 0,5% | 0,3% | +0,2 pp | 1,7% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Rijswijk, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Elze Woudstra (D66) · 20 stemmen · 10,6% van alle stemmen hier
- Larissa Bentvelzen (BVR) · 18 stemmen · 9,6% van alle stemmen hier
- Coen Sleddering (VVD) · 12 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
- Danny van Dam (Wij.) · 12 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
- Mark Wit (GROENLINKS) · 8 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Sam Schwencke (GROENLINKS) · 8 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Dennis Cupedo (BVR) · 6 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Gijs van Malsen (PvdA) · 6 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Max Stuijfzand (PvdA) · 6 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Marc Weterings (RB) · 6 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Selma van Maarseveen (GROENLINKS) · 5 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Eddy Braam (BVR) · 4 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Maurits Huisman (VVD) · 4 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Marinka Koornneef (Wij.) · 4 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Menno van Enk (CDA) · 4 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: RB haalde hier −4,0 pp minder dan gemiddeld in Rijswijk.
- Qua gewicht is dit het 36e van de 38 stembureaus: 0,9% van alle geldige stemmen in Rijswijk en 0,0027% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 109 stemmen in Rijswijk komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 166 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 22 |
| Toegelaten kiezers | 188 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 188 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 0 (0,0%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,61% in Rijswijk en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Rijswijk
- Best Western 199 stemmen · RB 17%
- Informatiecentrum in de Bogaard 153 stemmen · BVR 27%
- Rijswijks Lyceum 231 stemmen · GROENLINKS 16%
- Woonzorgcentrum Vredenburch 10 stemmen · BVR 20%
- Informatiecentrum RijswijkBuiten 247 stemmen · GROENLINKS 17%
- Centrum voor Jeugd en gezin 336 stemmen · BVR 22%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.