Stembureau Belvédère Rijswijk in Rijswijk
Postcode 2283 XM
Hier waren 888 kiezers toegelaten (3,8% van alle toegelaten kiezers in Rijswijk) en zijn 882 geldige stemmen uitgebracht. Rijswijks Belang werd hier de grootste met 23,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Rijswijks Belang | 206 | 23,4% | 18,5% | +4,8 pp | 4,8% |
| BVR | 166 | 18,8% | 16,3% | +2,5 pp | 4,4% |
| GroenLinks-PvdA | 139 | 15,8% | 18,9% | −3,2 pp | 3,2% |
| Wij | 94 | 10,7% | 9,0% | +1,6 pp | 4,5% |
| D66 | 82 | 9,3% | 13,7% | −4,4 pp | 2,6% |
| Forum voor Democratie | 67 | 7,6% | 5,9% | +1,7 pp | 4,9% |
| CDA | 49 | 5,6% | 6,0% | −0,5 pp | 3,5% |
| DENK-PGenR | 47 | 5,3% | 3,9% | +1,4 pp | 5,2% |
| VVD | 32 | 3,6% | 7,6% | −4,0 pp | 1,8% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Rijswijk, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Larissa Bentvelzen (BVR) · 113 stemmen · 12,8% van alle stemmen hier
- Marc Weterings (Rijswijks Belang) · 113 stemmen · 12,8% van alle stemmen hier
- Gijs van Malsen (GroenLinks-PvdA) · 56 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
- Sandra van de Waart (D66) · 56 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
- Harm van Essen (Forum voor Democratie) · 51 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- Helma van Schie (CDA) · 35 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Maddy Batelaan (GroenLinks-PvdA) · 32 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Danny van Dam (Wij) · 30 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Werner van Damme (VVD) · 27 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Mohamed El Majjaoui (DENK-PGenR) · 27 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Marinka Koornneef (Wij) · 25 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Nel Kames (Rijswijks Belang) · 24 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Lara Oude Alink (GroenLinks-PvdA) · 16 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- John van Overmeere (Rijswijks Belang) · 15 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Dennis Niehorster (Rijswijks Belang) · 13 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Rijswijks Belang haalde hier +4,8 pp meer dan gemiddeld in Rijswijk.
- Qua gewicht is dit het 9e van de 30 stembureaus: 3,8% van alle geldige stemmen in Rijswijk en 0,0116% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 26 stemmen in Rijswijk komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 817 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 71 |
| Toegelaten kiezers | 888 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 888 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 6 (0,7%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,68% van de stembiljetten, tegen 0,52% in Rijswijk en 0,58% in heel Nederland.
Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: toegelaten kiezers opnieuw vastgesteld; stembiljetten deels herteld. De stembiljetten zijn dus (deels) opnieuw geteld.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Rijswijk
- Wijkcentrum Oud Rijswijk 984 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- OBS Nicolaas Beets 878 stemmen · GroenLinks-PvdA 36%
- Wijkcentrum Stervoorde 1.000 stemmen · Rijswijks Belang 19%
- Informatiecentrum in de Bogaard 850 stemmen · Rijswijks Belang 21%
- Nieuwe Kerk 1.001 stemmen · Rijswijks Belang 24%
- Speeltuinvereniging Inter Amicos 848 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.