Stembureau Kerk Rijsoord in Ridderkerk (2018)
Postcode 2988 BA · Wijk Rijsoord
Hier waren 832 kiezers toegelaten (4,1% van alle toegelaten kiezers in Ridderkerk) en zijn 830 geldige stemmen uitgebracht. EVR werd hier de grootste met 22,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| EVR | 189 | 22,8% | 13,2% | +9,5 pp | 7,1% |
| SGP | 167 | 20,1% | 14,0% | +6,1 pp | 5,9% |
| ChristenUnie | 99 | 11,9% | 8,8% | +3,2 pp | 5,6% |
| Burger op 1 | 70 | 8,4% | 4,3% | +4,1 pp | 8,1% |
| VVD | 65 | 7,8% | 6,3% | +1,5 pp | 5,1% |
| CDA | 63 | 7,6% | 9,1% | −1,5 pp | 3,4% |
| Partij 18PLUS | 61 | 7,3% | 16,8% | −9,4 pp | 1,8% |
| PvdA | 42 | 5,1% | 9,7% | −4,7 pp | 2,1% |
| D66 | 33 | 4,0% | 4,3% | −0,3 pp | 3,8% |
| Leefbaar Ridderkerk | 27 | 3,3% | 8,9% | −5,7 pp | 1,5% |
| GROENLINKS | 14 | 1,7% | 4,6% | −2,9 pp | 1,5% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Ridderkerk, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Ad Los (EVR) · 146 stemmen · 17,6% van alle stemmen hier
- Kees van der Duijn Schouten (SGP) · 85 stemmen · 10,2% van alle stemmen hier
- Petra van Nes-de Man (Burger op 1) · 61 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
- Robert Kooijman (ChristenUnie) · 51 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Louis van der Spoel (VVD) · 44 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Peter Kranendonk (SGP) · 42 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Ton Overheid (CDA) · 40 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Henk van Os (Partij 18PLUS) · 38 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Farahnaz Fräser (D66) · 29 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Arjan van 't Zelfde (SGP) · 17 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Jeroen Rijsdijk (PvdA) · 17 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Cora van Vliet (EVR) · 16 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Erna de Wolff-ter Beek (ChristenUnie) · 16 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Ilse Verdiesen (VVD) · 16 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Eric van Wolde (EVR) · 14 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: EVR haalde hier +9,5 pp meer dan gemiddeld in Ridderkerk.
- Qua gewicht is dit het 12e van de 28 stembureaus: 4,1% van alle geldige stemmen in Ridderkerk en 0,0123% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 24 stemmen in Ridderkerk komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 731 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 101 |
| Toegelaten kiezers | 832 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 832 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,24% van de stembiljetten, tegen 0,58% in Ridderkerk en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Ridderkerk
- Sporthal de Beverbol 837 stemmen · EVR 19%
- CBS de Bongerd 812 stemmen · Partij 18PLUS 19%
- Irenekerk 844 stemmen · Partij 18PLUS 22%
- Kerk Bolnes 743 stemmen · Partij 18PLUS 17%
- Kerk de Levensbron 856 stemmen · SGP 18%
- Verpleeghuis Salem 685 stemmen · SGP 21%
Alle stembureaus in Ridderkerk
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.